"Vycházelo to hodně z obran. Držel nás Pepís, který chytal výborně, ten výsledek asi odpovídá průběhu. Je určitě nadějný, ale máme za sebou teprve poločas," řekl kapitán Jaroslav Hlinka.

Bern prokázal své kvality, ale Sparta nezaostávala. "Je to špičkový švýcarský tým a švýcarská liga je na úrovni. Bern má výborné hráče, takže určitě i z toho pohledu je to dobrý výsledek. My ale poslední měsíc hrajeme dobře i v extralize. Jen doufám, že můžeme jít ještě nahoru. Snad zvládneme ty poslední výsledky držet," poznamenal Hlinka.

Čtyřicetiletý sparťanský kapitán se postaral o vedoucí trefu, když převzal puk od obránce Juraje Mikuše a kousek za kruhy vyslal gólovou ránu. "Víceméně jsem to nahazoval před bránu a nijak moc jsem ani nemířil, protože jsem na to neměl moc času. A propadlo to tam," popsal Hlinka.

Sparta se Bernu vyrovnala

Švýcarský hokej dobře zná, během kariéry hrával za Kloten a vedl si tam po osobní stránce výborně. "Nějaké vzpomínky se vrátily, ale už je to spoustu let. Pár věci se tu změnilo, ale na druhou stranu jsem tady v jejich týmu narazil na dva kluky, co se mnou hráli v Klotenu, což bylo fajn," připomněl Hlinka.

Sparťané se mohli opět spolehnout na brankáře Pöpperleho, který si připsal několik důležitých zákroků. "Něco jsem tam měl, ale kluci přede mnou to odehráli velmi dobře," ocenil Pöpperle.

"Stál proti nám velmi dobrý soupeř, ale já myslím, že jsme se Bernu vyrovnali a nebyli jsme horší. Odehráli jsme super zápas s dobrým výsledkem do odvety. Přesně tak jsme to chtěli, abychom se mohli porvat o postup," prohlásil Pöpperle.

TAKÉ ČTĚTE: Liga mistrů: Dobrá výchozí pozice pro Spartu, z Bernu veze remízu 1:1

Nečekaná zima

Přes takřka 15 tisíc diváků v hledišti se sparťané potýkali kromě jiného i s chladem. "Člověk je v pohybu, ale přesto bylo cítit, jaká je tu zima, a palce u nohou se hlásily. My jsme to sice věděli z pondělního tréninku, ale fakt mě nenapadlo, že tady bude taková zima, i když přijde tolik lidí. Ale pomohla hřejivka, v té hře už to pak šlo," uvedl Pöpperle.

Z únavy sparťané přes náročný týden nemají obavy. "Je to takový ten KHL týden. Musíme se tomu přizpůsobit a vyrovnat se s tím, abychom měli do odvety co nejvíce sil. Bern na tom bude hodně podobně," řekl Pöpperle.