Loni s Karlovými Vary jste proti Olomouci čtyřikrát prohrál. Jak tedy chutná výhra v dresu Třince?
Každé vítězství je hezké, navíc venku a k tomu ještě v Olmiku, kde se těžko hraje. Jsme rádi, že jsme to zvládli, protože jste sami viděli, že to nebyl vůbec lehký zápas. Tři body nás těší.

Stálo vás hodně sil otočit utkání?
Jo, oni strašně dobře bruslí, jsou silní na puku. Když dají první gól, tak je to o to těžší, ale my jsme se dostali do hry přesilovkami. Naštěstí tam spadly dva slepené góly a udrželi to, což je super.

Jak se olomoucký mančaft změnil od doby, kdy jste odešel?
Minulý rok měli super a letos na to navázali, hrají bruslivý hokej. Klukům to moc přeju a na dálku jim vzkazuju, ať se jim daří. Někdo odešel, někdo přišel, ale jádro zůstalo. V Olomouci se vždycky tahalo za jeden provaz. Zdobí je super parta, navíc jim strašně moc pomáhají skvělí fanoušci a atmosféra. V plechovce je radost hrát.

PSALI JSME: Vondrka se zlobil: Jsme naštvaní sami na sebe, pohnojili jsme to

Vnímali jste před duelem, že proti sobě nastoupí syn a otec Galvasovi?
Nějaké popichovačky byly, ale když začne zápas, už to nikdo nevnímá. Je to prostě soupeř. Kluci si to budou muset vyřešit sami doma u večeře (úsměv).

Bylo něco znát na Lukášovi?
Myslím, že ne. Galvi je natolik zkušený hráč, že se v pohodě připravil. Určitě to pro něj bylo příjemné zahrát si proti klukovi, ale zhostil se toho jako obrovský profesionál na jedničku.

Ve staronovém působišti se vám zatím daří. Jak se cítíte zpátky v Třinci?
Super, zatím jsme neprohráli. Musíme tu sérii držet co nejdéle. To, že jsem doma, je taková sladká tečka.

Proč nevyšla ta loňská sezona v Karlových Varech?
Byla to hrozně těžká sezona, hlavně psychicky, protože jsme se celou dobu drželi dole a výsledky nebyly bůhvíjaké. Naštěstí se to zachránilo. Z mého osobního hlediska sice minulý ročník nebyl úplně zlý, ale vždycky se hodnotí ten týmový výkon. O to víc jsem byl rád, že jsem se mohl vrátit domů do Třince. Budu ale muset ukázat, že mám na to tady být.

Rozdíl v kádrech je asi znát, co?
Určitě, v Třinci je kádr strašně silný. Máme čtyři výborné pětky, které mohou rozhodovat zápasy. V tom je naše síla.

ČTĚTE TAKÉ: Třetí formace Komety zničila Litvínov. Dostál: Sedli jsme si

Asistent trenéra Třince René Mucha o Rostislavu Maroszovi:"Dostal od nás nějaký úkol v letní přípravě, který splnil. Teď má ale další úkol, a to aby nebyl spokojený se čtvrtou lajnou, i když u nás je ten ice-time dostatečný u všech. Rosťa je kvalitní hráč, ale musí se trošku držet zkrátka. Na rovinu musím říct, že ho nesmíme moc chválit (smích)."