Vedle stabilní opory pětatřicetiletého Martina nastoupil na druhém křídle o dva roky starší Roman, který jinak působí v prvoligové Třebíči.

"V životě jsem s bráchou nehrál. Jsem rád, že jsme tuto šanci dostali. Byl to jeden z nejlepších vánočních dárků, které jsem dostal. Brácha hrál výborně," řekl po utkání Martin Erat. Na oba bratry se přijela podívat široká rodina. Od rodičů počínaje, až po manželky a další přátele.

Zda šlo pouze o jeden záblesk společné hry sourozenecké dvojice, nebo půjde o trvalejší jev, není zatím jasné. "To nezáleží na mně. Ale na zraněních. A také na tom, jaké představy bude mít Libor Zábranský," myslí si střelec jediného gólu Komety.

Kometa zahazovala šance

Třetí prohra v tomto ligovém ročníku ve vzájemném duelu s Vítkovicemi Martina Erata hodně mrzela. "Měli jsme šancí dost na to, abychom vyhráli zápas. Brankář Bartošák chytal výborně. Na tolik vypracovaných šancí jsme nedali branku. Rozhodlo, že se nám nepodařilo skórovat na začátku zápasu," dodal mladší z bratrské dvojice, který viděl i jeden z další důležitých momentů i dobře propracovanou defenzívu Vítkovic.

"Všechny zápasy hrají stejným způsobem. Jejich hokej je o jednom dvou gólech. Navzdory prohře jsem rád za tento styl, proti kterému jsme hráli. Musíme se mu před play off přizpůsobit," tvrdí momentálně nejproduktivnější útočník extraligy.

"Prvních deset minut jsme byli z jejich hry překvapeni. Potom jsme soupeře, který fauloval, přehráli. Dostali jsme dost přesilovek. Bohužel jsme je nevyužili. Ale všichni jsme makali, dřeli. Dosáhli jsme však jen na bod," konstatoval Martin Erat.

Také čtěte: Vítkovice skolily Kometu, derby ovládl Hradec. Zlín otočil proti Plzni