Co se o něm říká nyní? „Je skvělé vidět, že zase používá svou největší zbraň. Má prostě skvělou střelu a umí si na ni najít prostor,“ řekl Todd McCellan, trenér Los Angeles Kings, po nedávné výhře nad San Jose, k níž Frk přispěl dvěma góly. Šlo přitom o premiérový duel českého útočníka v černostříbrném dresu Králů.

Jak vidno, od Frka se stále čeká především rychlopalba na bránu soupeře. To platilo už v minulosti v Detroitu, kde se ale do sestavy nikdy pořádně neprosadil. Pendloval mezi áčkem a farmou (mihl se i v Carolině) a nakonec v červenci podepsal jako nechráněný volný hráč roční dvoucestnou smlouvu za 700 tisíc dolarů s Los Angeles.

Debut na jedničku

Jenže i cesta do kádru Kings byla trnitá, na farmě v Ontariu se mu ovšem vedlo náramně. Dokonce se (jako jediný Čech) dostal do výběru pro Utkání hvězd AHL. O Vánocích se konečně dočkal: přišel povolávák do LA a Frk nezklamal.

Hned v prvním duelu za Kings se blýskl už zmíněnými dvěma trefami. Další gól přidal na Silvestra při vítězství nad Philadelphií. Tři branky ve čtyřech startech? To není špatný začátek. „Bylo to krásný vánoční dárek, jsem strašně rád, že zase mohu být v nejlepší lize světa,“ těšilo Frka, že si ho Kings vytáhli nahoru.

Zakleté Los Angeles

Týmu se v této sezoně nedaří, je na úplném dně Západní konference. Pro českého snajpra to však může být příležitost, jak přesvědčit o svých kvalitách a konečně trvaleji zakotvit mezi elitou. Harcování v autobusech v nižší soutěži už má ve svém věku dost. Pomoci mu má jeho dělová rána. „Snažím se svou střelu využívat, jak to jenom jde. Vždycky jsem byl spíše střelec. Pálím na branku a doufám, že tam něco spadne,“ popsal Frk.

Je zvláštní, že v Los Angeles až dosud českým hokejistům pšenka příliš nekvetla. V dresu Kings se pořádně prosadil jen obránce Jaroslav Modrý, další hráči se kalifornským klubem spíš jen mihli. Podaří se Frkovi zakotvit na delší dobu?