Očekává se od něj, že vylepší obraz hry Komety, která v posledních dvou sezonách skončila už ve čtvrtfinále a předkole play-off. „Je jasné, že je třeba posílit. S Liborem jsme na toto téma našli společnou řeč, pracujeme na tom,“ prohlásil pro klubový web Pešout.

Jeho první angažmá v Kometě se odehrálo v letech 2013 – 2017. Kromě krátké anabáze na podzim 2015 v roli hlavního kouče juniorky brněnského celku strávil zbytek na střídačce, kde nechyběl u mistrovského titulu v roce 2017. „Byly to krásné čtyři roky. Jako tehdejší asistent jsme společně s kolegy dosáhli velkých úspěchů, nejdřív s Láďou Kýhosem a pak s Liborem Zábranským, se kterým jsme oslavili titul po jedenapadesáti letech. Na tohle se nedá zapomenout, z Komety jsem si odnesl jen skvělé zážitky a věřím, že další přibudou, “ pravil Pešout.

Jiří Kalous po konci v Kometě míří do národního týmu.
V Kometě se mi dělalo dobře, přestavba ale potrvá, míní loučící se Kalous

I přes velkou vzdálenost Karlových Varů od Brna udržoval s Kometou a jejím majitelem Zábranským čilý kontakt. Brno na západ Čech posílalo své mladé hráče v čele se Zábranského stejnojmenným synem, a Karlovy Vary v Brně dokonce i čas od času trénovaly. „S těmi možnostmi, které měl, odvedl v Karlových Varech dobrou práci. To, jak si povede v týmu s daleko většími možnostmi, si netroufám predikovat,“ zamyslel se televizní expert David Pospíšil.

V realizačním týmu bude mít pětapadesátiletý kouč, který v minulosti vedl třeba i Chomutov nebo národní tým do osmnácti let, k ruce Jiřího Horáčka, k nim by měl přibýt kouč ze zahraničí. Pešout je vyznavačem hokeje založeného na rychlém bruslení. „Jiný hokej ani trénovat neumím. Do toho budeme chtít zapracovat nové moderní prvky, ale to bych nerad předbíhal. Celé to naše gró je hrát celoplošný hokej s rychlým otáčením hry, důrazem na bruslení, na což potřebujete zároveň mít i vhodné typy hráčů. Jsem rád, že pracujeme na posilách, které by do toho našeho systému měly zapadnout,“ lebedil si Pešout. Suchou přípravu zahájí se svými novými svěřenci v pondělí a potrvá až do 1.. července. „Bude náročná, důraz klademe na to, aby byli hráči maximálně připravení,“ poznamenal nový brněnský trenér.

Martin Pešout
Narozen: 9. listopadu 1966 ve Slaném
Současný klub: Kometa Brno
Bývalé kluby (hlavní trenér): Slavia Praha U18 a U20, národní tým do osmnácti let, Kadaň, Chomutov, Skalica, Kometa Brno U20, Karlovy Vary
Bývalé kluby (asistent trenéra): Karlovy Vary U20, národní tým do 17 let, Kometa Brno
Úspěchy: postup do extraligy (2018)