Pro juniorský šampionát se jen změnili čísla na dresech – oba nastoupí s číslem 20 na zádech. Při volbě maskota zvažovalo vedení Českého hokeje, jakým způsobem se ubírat – pro juniorský šampionát totiž není maskot typický. „My jsme však maskota určitě chtěli, i díky velice pozitivní zkušenosti ze seniorského šampionátu v roce 2015 a lev je s českým hokejem neodmyslitelně spojen,“ řekla generální sekretářka organizačního výboru MSLH 20 IIHF 2020 Markéta Štěrbová.

Ťuk a Puk se budou snažit navázat na úspěšné a populární králíky Boba a Bobka ze seniorského šampionátu v Praze a Ostravě před čtyřmi lety. „Tehdy jsme si v praxi ověřili, že dvojice maskotů je atraktivní jednak pro různé grafiky a animace v rámci televizních přenosů, ale jejich vzájemná interakce respektive propojení s na tribunách diváky je mnohem výraznější než u jednoho maskota," dodala Štěrbová.

Divákům v Třinci se představili i maskoti blížícího se MS do dvaceti let - Ťuk a Puk.Zdroj: Petr Rubal

Lvíčci Ťuk a Puk nejsou pro českého hokejové příznivce neznámými – od roku 2016 jsou maskoty českého národního týmu a jména jim tehdy vybrali sami fanoušci v internetové anketě. „Pro mistrovství v Ostravě a Třinci jsme jim dali lehce modernější vzhled,“ přiblížila Štěrbová.

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů se v Česku konalo celkem třikrát a vrací se po dvanácti letech. Město Ostrava přivítá hokejový šampionát dvacetiletých již podruhé, Třinec čeká premiéra.

Tři cenové kategorie vstupenek 

Vstupenky na zápasy základní skupiny v Ostravar Aréně v Ostravě a Werk Aréně v Třinci jsou ve třech cenových kategoriích dle atraktivity zápasů – 290 korun, 240 korun a 140 korun.

Za sumu 290 korun mohou diváci zhlédnout také všechna čtvrtfinálová utkání. Na semifinále budou vstupenky k dispozici za 290 korun, zápas o bronz vyjde fanoušky na 350 korun a finálový duel na 450 korun. Vstupenky na zápasy o udržení v elitní skupině, které se odehrají v Ostravě, se budou prodávat za 90 korun.

Vstupenky si mohou zájemci zakoupit online prostřednictvím webových stránek šampionátu 2020.worldjuniors.hockey, případně na pokladnách v prodejních místech Sazky.