V Djurgardenu zavládlo obrovské zklamání. Opět. Druhý rok po sobě to s návratem mezi elitu nevyšlo. Slavný hokejový klub ze Stockholmu, který se pyšní rekordními šestnácti mistrovskými tituly, se bude i v příští sezoně plácat ve druhé nejvyšší lize. Postup do SHL mu vyfouknul Brynäs.

Finále mezi Brynäsem a Djurgardenem:

Zdroj: Youtube

Djurgarden si ve finále play-off druhé ligy ani neškrtnul, souboj projel 0:4 na zápasy. Po posledním utkání pak museli hráči poraženého týmu sledovat, jak slavící soupeř křepčí na ledě se zlatými medailemi a pohárem. A hlavně se raduje z postupu do nejvyšší švédské soutěže. Zdrcující pocit.

Adéla Šapovalivová, nejlepší útočnice MS 18 ve Švýcarsku
Hvězda MS Šapovalivová potkala ve Švédsku Forsberga: Je modla. Sní o olympiádě

„Je to na ho*no. Jste tady, abyste vyhráli, všichni. To je to jediná věc, na které záleží, když se hraje o postup,“ naříkal po ztraceném finále zkušený švédský útočník Ludvig Rensfeldt, který zažil sestup v roce 2022 a teď i druhý neúspěšný návrat mezi elitu.

Medaile skončila ve smetí

Utrpení bezprostředně po finále nebylo takové, jako před rokem. To hráči Djurgardenu byli nuceni zůstat na ledě během slavnostním ceremoniálu ještě více než 20 minut po ztracené bitvě s Modo. Letos vyfasovali stříbrné medaile a rovnou prchli do kabiny. Z „placky“ pochopitelně nadšeni nebyli.

„No, já nevím… Pokud chtějí dávat medaile, pokud si myslí, že je to důležité, tak dobře. Letos to zvládli lépe než loni, bylo dobře, že jsme tam nemuseli zůstat,“ vykládal v rozhovoru pro Expressen trenér Djurgardenu Michael Holmqvist, který se medaile okamžitě zbavil „Stříbrná medaile mě nezajímá, nemám ji, už je v koši.“