Olympijská sezona nezastihla tyto české forvardy v ideálním rozpoložení – ba naopak. Voráček má daleko do své jarní formy, branka soupeře jako by pro něj byla zakletá. Možná ještě hůř je na tom Tlustý. Nejen že mu zvlhnul střelný prach, ale dokonce se hovoří o jeho výměně. V Carolině s jeho výkony rozhodně nejsou spokojeni.

Odrazí se to i v rozhodování trenéra národního týmu Aloise Hadamczika, koho vzít na olympijské hry v Soči?

Voráček má šance, ale nedává góly

Podívejme se nejdřív na Voráčka. Ve čtyřiadvaceti letech má všechny předpoklady naplno rozzářit svůj nezpochybnitelný talent. V minulém zkráceném ročníku zaznamenal 46 bodů v 48 zápasech a stal se ofenzivním tahounem Philadelphie. Jenže pak se něco změnilo.

V úvodu této sezony ho poznamenalo letní zranění, pak se svezl s celkově špatnými výkony Letců. Ve třiceti zápasech vstřelil jen čtyři góly, ten poslední v noci z pondělí na úterý do sítě Ottawy – ukončil tak dlouhý střelecký půst, který započal 12. listopadu. Tedy téměř před měsícem.

„Nemyslím si, že hraju špatně. Moje statistiky neodpovídají tomu, co předvádím na ledě," prohlásil nedávno Voráček. Do šancí se prý dostává, jen se mu nedaří je proměňovat. „Někdy se prostě stává, že to tam nespadne," dodal šikovný útočník, který je v hledáčku reprezentačního kouče Hadamczika pro olympiádu v Soči.

Tlustý se po loňských hodech trápí

V širší olympijské nominaci je i Tlustý, jeho výkony v této sezoně ale vyvolávají silné rozpaky. Zdatný bruslař se střeleckým instinktem si v minulém ročníku NHL stanovil dosavadní zámořské střelecké maximum (23 gólů).

Ovšem nyní? Po 31 duelech má na kontě osm bodů, vstřelil čtyři branky. Jedním slovem – bída. V úvodní fázi základní části sice sklízel chválu alespoň za kvalitní defenzivní práci, ale i v tomhle směru se mu nyní nedaří jako dřív.

„Musím se zvednout," uvědomuje si pětadvacetiletý forvard. V sestavě Hurikánů se propadl až do čtvrté lajny a nedávno absolvoval dlouhý pohovor s trenérem Kirkem Mullerem.

Podle informací kanadské televize TSN už se Carolina poohlíží, s kým by mohla Tlustého vytrejdovat. Českému reprezentatovi po sezoně končí smlouva a Hurikáni s ním nový kontrakt podle všeho nepodepíší. Kam zamíří? To se teprve ukáže, spekuluje se zatím jen o možné výměně s Torontem, odkud Tlustý před třemi lety do Caroliny přišel.