Všichni proto mají být „ve střehu“ a svůj program přípravy přizpůsobit tomuto možnému optimistickému scénáři.

„Vše je ovšem stále na úrovni jednání, která v současné době vzhledem ke všem covidovým opatřením určitě nejsou lehká. I tato vcelku rychlá a nečekaná informace nám ale dala příjemnou naději,“ potvrdil sportovní manažer a trenér prvního týmu Beranů Robert Svoboda.

Stejně jako ostatní extraligové celky i Zlín je schopen se nové situaci přizpůsobit.

„Byli jsme dotazování, jestli bychom vcelku rychlý restart soutěže zvládli, kolik času bychom potřebovali na přípravu. V našem případě, kdy většina týmu nedávno prodělala covid-19, by byl lepší delší čas na rekonvalescenci, ale pokud bude potřeba, budeme nachystáni. Asi nikdo neřekl ne,“ přiznává kouč Zlína.

Jeho tým přitom patří k těm, které neměly možnost vycestovat za ledem do zahraničí či využít venkovního kluziště.

„Měsíc bez ledu a po nemoci, to bude pro všechny šílená pecka. Věřím však v entuziasmus a velkou vůli hráčů, kterým už hokej moc chybí. Všichni vyhlížíme restart extraligy, moc se těšíme,“ netají se Svoboda.

Stejně tak by ve Zlíně nevadilo, kdyby se nyní hrálo i v době reprezentační přestávky. Nedobrovolného odpočinku totiž již bylo dost.

„Prakticky už před nouzovým stavem daly všechny kluby souhlas, že v této době dohrají odložené zápasy, které mají být odehrány do 40 dnů od jejich odložení,“ dodal sportovní manažer Beranů.