Zahraniční klub, v jehož řadách působí několik reprezentantů různých zemí, kteří hráli na letošním mistrovství světa, pobýval ještě ve čtvrtek v České Lípě na hotelu, ale namísto do Jablonce se autobus vydal do Chomutova, kde hraje v pátek. Na tom by ještě nebylo nic tak závažného, chybovat může každý, ale dát informaci něco málo přes hodinu před začátkem zápasu v Jablonci, tak to je opravdu vrchol drzosti a nesportovnosti.

„Já si myslím, že je to ostuda běloruského hokeje, aby zavolali hodinu dvacet před zápasem, že si spletli Jablonec s Chomutovem, tak to je vrchol na mezinárodní úrovni. Měli jsme všechno zajištěné, od rozhodčích přes plakáty, stálo nás to deset tisíc. Hlavně jsme se na zápas těšili, po dlouhé době by tu byl prvoligový mančaft z Běloruska," zlobil se šéf jabloneckých hokejistů Petr Cinibulk.

Navíc se do útrob stadionu vydala spousta fanoušků, kteří se také na zajímavé měření sil těšili. Přeci jen Soligorsk porazil v přípravě Litvínov 4:1! „Přišly sem tak tři čtyři stovky fanoušků," řekl Deníku Cinibulk.

Vlci Jablonec alespoň připravili pro diváky náhradní variantu, kdy si proti sobě zahráli modelové utkání hráči A-týmu a B-týmu. To však nenahradí prvotřídní podívanou, která se měla ve čtvrteční podvečer na zimním stadionu v Jablonci odehrát. Nelze však z této hrubky vinit jablonecký tým. „Za prvé nás to mrzí vůči divákům, protože sem přišli, my jsme si tedy udělali modelové utkání mezi sebou. Pozvánky byly v televizi, v tisku a tak, přišlo dost lidí a vidí, jak se tu prohání jen naši hráči, tak je to podle mě normální ostuda," doplnil Cinibulk.

„Je to ostuda toho oddílu, jak se zachovali vůči nám. Znovu podotýkám, vyčíslili jsme náklady, je to asi devět tisíc pět set. Jablonecký divák se přišel podívat na prvoligový tým z Běloruska, hráli v Litvínově, měli jsme pro ně připravené i občerstvení, večeře byla pro ně nachystaná. S takovým chováním jsem se nesetkal za celou éru, co dělám hokej," říká jablonecký šéf.

Tým Vlků ani nebude chtít náhradu za výdaje s utkáním spojené, podle šéfa klubu je to prakticky zbytečné a nejspíš by se to ani nepodařilo zrealizovat. Každopádně je konec s další možnou spoluprací s běloruským týmem. „S takovýmhle mančaftem už se nechci setkat. Je to ostuda, ani nám nezavolal jejich šéf nebo někdo z vedení, ale volala nám to nějaká paní z autobusu, že jedou na Chomutov," řekl rezolutně Petr Cinibulk.

Na první opravdový přípravný zápas si budou muset hráči a fanoušci počkat do úterý 14. srpna, kdy do Jablonce zavítá Nymburk. Utkání začne, pokud soupeř přijede, v 18 hodin.