Pomáhá vám v aklimatizaci, že hrajete ve dvojici s Ondřejem Němcem?

Byl to jeden z efektů, které mně strašně pomohly, protože Ondra je zkušený obránce, ví, co hraje. Můžu se potom podle toho řídit. S trenéry jsme si řekli systém a s Ondrou už jsme jen doladili maličkosti.

Jak jste prožíval léto ve Spartě?

Bylo zajímavé, protože jsem se dozvěděl až někdy v červenci, že fakt hrát nebudu. V červenci jsou všechny mančafty, které jsou kvalitní, plné. Nechtěl jsem udělat nějakou unáhlenou chybu. Proto jsem rád, že to dopadlo a ozval se mi takový klub. Doufám, že budeme hrát nahoře. Věřil jsem, že nabídka od nějakého týmu přijde.

Zatěžuje hodně psychiku dvouměsíční čekání?

Je to strašně náročné. Člověk trénuje, kde se dá. S akademií nebo s nějakými juniory. Musíte se kousnout v hlavě. Byl jsem pod smlouvou na Spartě, takže jsem nikde nemohl hrát. Musel jsem vše dělat podle jejích pokynů.

Jaký byl odchod ze Sparty, když se prodlužovalo rozvázání smlouvy?

Jsem rád, že je to za mnou a hraju. Už se k tomu nechci moc vracet.

Jste rodák z Vyškova. Máte nějaký vztah k jižní Moravě?

Dá se říct, že tady mám jen kořeny. Babička s dědou už nejsou. Teta se strejdou ještě bydlí ve Vyškově, ale že bychom sem nějak vyloženě jezdili na prázdniny s dětmi, to ne.

Přišla vás povzbudit proti Jihlavě manželka a děti?

Ne, protože to bylo vše strašně narychlo, takže jsem rád, že jsem se vůbec stihl v Brně aklimatizovat. Měl jsem napilno, několik věcí na vyřizování.

Konzultoval jste přestup do Komety s vaším tchánem a hokejovým koučem Aloisem Hadamczikem, který zde trénoval?

Přestup jsem zařizoval přes agenta, takže o mně vůbec nevěděl. Pak jsem mu jen napsal, že jdu do Brna. Slyšel jsem od něj na Kometu jen chválu, i když tady skončil. Mluvil jen o pozitivech na diváky a na celý klub. Vůbec jsem neváhal.

Jak reagoval, poradil vám nějak?

Nepotřebuju nic schválit, mám svoji palici (smích). Když se s manželkou rozhodnu, tak to udělám.