1 z 5
Další

Minnesota - Vancouver 10:7 (19. únor 2024)

Zdroj: Youtube

Domácím Wild se díky střelecké smršti v poslední periodě povedl senzační obrat. Minnesota prohrávala 2:5, ale pěti góly v úvodních pěti minutách třetí části skóre otočili. Ve třetí třetině nasázeli sedm branek, čímž vytvořili klubový rekord, a celý zápas ovládli 10:7.

Minnesota v divokém utkání přestřílela 10:7 Vancouver.Minnesota v divokém utkání přestřílela 10:7 Vancouver.Zdroj: ČTK/AP Photo/Matt Krohn

„Se všemi těmi góly to vypadá jako zápas kanadské juniorky,“ smál se útočník vítězů Joel Eriksson Ek. „Jsem si jistý, že fanoušci byli nadšení, ale nevím, jak trenéři.“

Ek byl jedním ze tří borců, kteří si v utkání připsali hattrick. Dokázal to i jeho parťák Kirill Kaprizov, oba navíc přidali tři asistence. V dresu Canucks třikrát skóroval J.T. Miller. Letos produktivní český obránce Filip Hronek si připsal asistenci.

Seattle - Los Angeles 9:8 v prodl. (29. listopad 2022)

Když kapitán Kings Anže Kopitar otevřel střelecký účet zápas už po 16 sekundách, fanoušci mohli začít tušit, že se na ledě budou dít velké věci. Soupeři si vyměňovali gólové pozdravy, přičemž žádný tým nevstřelil více než dvě branky v řadě.

Těsný zápas dospěl až do prodloužení, v něm stačila na vítězství jediná střela. Rakušan André Burakovsky rozhodl o vítězství Krakenů v přesilové hře.

David Rittich v brance Los Angeles

Mimochodem jde o teprve pátý zápas s výsledkem 9:8 v celé historii NHL, zároveň se jedná o mač s nejvyšším skóre, který muselo rozlousknout prodloužení.

Toronto - Detroit 10:7 (26. únor 2022)

Hned dvakrát v jedné sezoně padlo sedmnáct branek. Souboj tradičních klubů Original Six mezi Torontem a Detroitem rozhodl čistým hattrickem domácí útočník, ale Auston Matthews, jak by se dalo čekat to nebyl. Hvězdou zápasu se stal jeho spoluhráč Mitch Marner, který třemi góly v řadě ve druhé periodě zařídil Meaple Leafs vedení 6:1. Marner se mimochodem prosadil dokonce čtyřikrát.

Po všem ale po dvou třetinách nebylo. Detroit i zásluhou Filipa Hronka se dokázal dostat na 7:8, domácí si ale vítězství nenechali vzít. Hronek tak zažil další výprask. Byl to vůbec první zápas se 17 góly po více než 10 letech, jak připomíná web The Hockey News.

Winnipeg – Philadelphie 9:8 (27. říjen 2011)

Byla to první sezona Winnipegu po přestěhování klubu z Atlanty. Když Jets vedli v prostředním dějství 6:2, aréna šílela. Jenže nadšení brzo opadlo. Flyers totiž předvedli senzační obrat na 7:6. Minutu před koncem byl stav 8:8, načež Andrew Ladd vstřelil vítězný gól Winnipegu.

V dresu Philadelphie v té době váleli čeští útočníci Jaromír Jágr s Jakubem Voráčkem. V tomhle utkání se ovšem překvapivě střelecky neprosadili, pouze si připsali každý jednu asistenci. I proto Flyers padli.

Ottawa – Washington 11:5 (13. listopad 2001)

Tohle utkání mělo všechno - góly, hattrick i bitky. Drtivé vítězství Senátorů řídili Čecho-slováci, kteří se podíleli na deseti z jedenácti tref. Gólovou stopu v zápase zanechali Radek Bonk (1+2) a Martin Havlát (1+1), Karel Rachůnek pak zapsal čtyři asistence.

První hvězdou utkání byl fenomenální Slovák Marián Hossa (2+3), hattrick zaznamenal švédský kapitán Daniel Alfredsson. Zajímavostí je, že v dresu poražených byl Jágr (0+1), který byl u pěti inkasovaných gólů.