Ústí n. L. – Mladá Boleslav 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Muž zápasu: Růžička.

Druhá bitva o extraligu se v neděli rozpoutala v ústecké Zlatopramen Areně a diváci se znovu nenudili. První třetina nabídla vyrovnaný bojovný hokej se šancemi na obou stranách. O něco více jich však měli hostující hráči, kteří se ujali vedení po Sýkorově trefě už ve druhé minutě duelu. I přes velkou snahu se domácím Lvům v dalším průběhu utkání vyrovnat nepodařilo, ba naopak ve dvojnásobném oslabení inkasovali druhou branku. Před koncem utkání ještě dokonal zkázu domácích Gajovský. Boleslav tak vyrovnala stav barážové série na 1:1. (pp)

Hlasy po utkání

Jaromír Šindel (sportovní ředitel BK M. Boleslav): V pátek jsem tady sliboval, že přijede jiné mužstvo a myslím si, že i přijelo. Psychicky jsme byli lépe připravení a poučili jsme se z toho prvního utkání. Myslím, že oba zápasy byly rozdílné, v tom prvním bylo Ústí jednoznačně lepším týmem, v tom dnešním jsme byli lepší my. Soupeř neměl žádné velké šance a když už zahrozil, tak nám zachytal brankář Růžička. Před dalším pokračováním baráže jsou šance vyrovnané.

Vladimír Evan (asistent trenéra Ústí): Do zápasu jsme vstoupili vlažně a dostali jsme brzo gól. Za první třetinu jsme udělali více chyb, než za celý minulý zápas. Boleslav hrála výborně vyhrála zaslouženě. Nezbývá než soupeřům pogratulovat.

Branky a nahrávky: 2. Sýkora (Lukáč), 46. Lukáč (Drábek), 58. Gajovský. Rozhodčí: Minář, Kubeš – Guth, Rittich. Vyloučení: 11:8, navíc Krajči (Ústí) 10 minut os. trest. Využití: 0:2. Diváci: 6500 (vyprodáno).

Ústí: Přikryl – A. Novotný, Zápotočný, Zeman, P. Hořava, Němeček, J. Evan, Pojkar, M. Vágner – Janků, D. Pazourek, Káňa – Čaloun, A. Nedorost, Krajči – V. Novák, Špirko, J. Hašek – Hovorka, Šagát, Klobouček. Trenér: Votruba.

M. Boleslav: Růžička – R. Bauer, Schnabel, Drábek, Lukáč, D. Mocek, Jindra, Kolafa, Mazanec – Nouza, Král, Gombár – Boháč, Sýkora, Šebesta – Mikulík, Fiedler, Eiselt – Gajovský, Rod, Handlovský. Trenér: Kaňkovský.