Letos si navíc pocit izolace „užijí“ dvojnásob. Proč? Hádáte správně: kvůli covidu. „Je to nezvyk,“ shrnul pocity českých mladíků sedmnáctiletý obránce Stanislav Svozil.

Šampionát sice nebyl zrušen (na rozdíl od dalších mládežnických kategorií), ale všichni účastníci se v kanadském Edmontonu ocitli v neprodyšně uzavřené bublině. Není úniku.

close info Zdroj: Deník zoom_in Češi do dějiště turnaje dorazili už v pondělí (cesta zkomplikovaná zpožděním trvala patnáct hodin), ale od té doby museli být zavření ve svých hotelových pokojích. Jistota je jistota. Na led se dostanou až dnes, první přípravný duel je na programu v pondělí.

Co se dá o samotě na hotelu vlastně dělat? „Já si vzal nějaké učení, na jaře bych měl totiž maturovat,“ svěřil se útočník David Vitouch. „Já si přivezl Xbox, takže jsem buď na něm, nebo na mobilu,“ doplnil Svozil asi nejrozšířenější druh zábavy.

Aby hráči, kteří za sebou mají přípravný kemp ve Vyškově, nevyšli úplně ze cviku, probíhaly alespoň on-line tréninky s kondičním koučem Martinem Iterským. Jinak ale vládne nařízená samotka. Jídlo nechává personál hráčům za dveřmi, vzájemný kontakt je zapovězen.

Není divu, vždyť třeba domácí Kanaďané museli kvůli nákaze covidem-19 rozpustit svůj kemp a uchýlit se do dvoutýdenní karantény.

Šampionát tak bude jiný než obvykle, český cíl se ovšem nemění. Hlavní je dostat se z těžké skupiny a pak přes čtvrtfinále. Medaili získali mladí Češi naposledy v roce 2005…