Druhý zápas (3:4 v prodloužení) přinesl řadu šarvátek, do kterých se zapojil i Trončinský.

"Trochu jsme se strkali. I já s Kudrnkou (Jaroslavem Kudrnou). Kamarádství teď musí jít stranou. Pár bitek tam bylo. Je vidět, že jsme do toho šli více. Lencík (Radan Lenc) šel do Vantucha, který je o dvě hlavy větší. Dali jsme do toho srdíčko," těšilo bývalého hráče Kladna, Liberce nebo Třince.

Mladá Boleslav vyrovnala sérii i přesto, že se musela obejít bez zraněného kapitána Davida Výborného a potrestaného Tomáše Urbana. "Výškový průměr nám zůstal stejný. Vypadl nejmenší a nejvyšší hráč," pousmál se Trončinský.

"Samozřejmě je to škoda. Vypadli nám dva centři, ale kluci, kteří dostali místo nich šanci, to zvládli dobře," dodal hned vážněji.

Řešili to? "V kabině samozřejmě padlo, že musíme hrát i za Vejbu. Třeba ještě bude hrát, i když se říká, že ne. Škoda, že takovou kariéru ukončil faul," řekl.

Čtvrtý gól v sezoně

Právě on byl hrdinou. Trončinský ve většině útočných akcích hledá lépe postaveného spoluhráče a snaží se vymyslet překvapivé zakončení. Ve druhém čtvrtfinále na ledě Hradce se však hned na začátku prodloužení rozhodl vystřelit a hned po 72 sekundách nastavení zajistil Mladé Boleslavi první výhru v sérii.

"Původně jsem chtěl něco vymýšlet. Nějaké blbosti. Pak jsem si ale řekl, že vystřelím. Ať mají (spoluhráči a trenéři) klid a neříkají mi pořád, že nahrávám. A spadlo to tam. Ani jsem nevěděl, jak se mám radovat. Paráda," usmíval se po zápase sedmadvacetiletý bek, který tak k 25 asistencím v sezoně přidal čtvrtý gól.

Mladá Boleslav v prvním zápase série prohrála 2:5, když inkasovala hned v první minutě. V úterý se naopak už po šestnácti sekundách Středočeši radovali z vedení. "Někde jsme četl, že když dostanete v prvním zápase venku kotel, tak je to lepší. Tak se to asi potvrdilo…," řekl Trončinský s úsměvem.

"Měli jsme větší chuť. Řekli jsme si, že v pondělí to bylo špatné, tak jsme do toho šli s větší vervou a myslím, že to bylo vidět."

Hosté ve Fortuna aréně vedli 2:0, ale na začátku třetí třetiny o náskok přišli. I proto, že se postupně nechali od soupeře přehrávat. "Neřekli jsme si, že to budeme bránit. Je to v hlavách nás hráčů. My to hlavně ubránit neumíme. Dokážeme odskočit na 5:1, ale ne udržet 2:0. Nepamatuji si, že bych to v sezoně zažil," kroutil hlavou rodák z Ústí nad Labem.

Banány a tyčinky

Středočeši pak sice vedli ještě 3:2, ale v závěru opět inkasovali. I když trefu Rastislava Deje musel potvrdit videorozhodčí, neboť slovenský útočník tečoval puk na hranici hry vysokou hokejkou. "Myslel jsem si, že je to vysoká hokejka, ale videorozhodčí to asi viděl lépe. Přišlo mi, že Dietz vystřelil vysoko a doufal jsem, že to gól nebude," řekl Trončinský.

Vyrovnávací branka hosty poznamenala a Hradec mohl ještě v normální hrací době rozhodnout. Nakonec se však prodlužovalo.

"Dali jsme si nějaké banány, regenerační tyčinky, abychom měli sílu a řekli jsme si, že nesmíme na nic čekat. Že to nejde ubránit. Chtěli jsme dát gól a naštěstí se to povedlo rychle," popsal Trončinský náladu v mladoboleslavské kabině o třetí přestávce.

Čtvrtfinálová série se nyní přesune do Mladé Boleslavi a Trončinský věří, že tam Bruslařský klub uspěje. "Chceme vyhrát. Ještě musíme nasadit tři korálky a zase půjdeme za vítězstvím. Jedeme domů a budeme zase bojovat," dodal Trončinský.