První třetina byla ze strany domácí Mory opatrná. Indiáni se tlačili před olomouckého brankáře Branislava Konráda, ten ale odolával. Zbyňku Irglovi pak v největší šanci Olomouce pokazila gólovou radost tyč.

Do druhé třetiny však Kohouti vlétli o poznání lépe a bych jich hned plný led. Jenže šance ne a ne využít. Nejblíž měl ke gólu v přesilovce Jan Knotek po jehož střele vypadl puk z výstroje plzeňského gólmana Dominika Frodla. Obránce Peter Čerešňák ovšem zastavil puk na čáře.

Třetí čtvrtfinále Olomouc - Plzeň. Fanoušci v plné "plechárně".
Plecharéna v extázi! Najdete se?

V závěru druhé části hry vyfasoval Jan Švrček čtyřminutový trest za faul vysokou hokejkou a Plzeň se na startu třetí třetiny s notnou dávkou štěstí dočkala.

Po střele Čerešňáka se dostal puk za Konráda, obránce Jan Škůrek z posledních sil uhasil nebezpečí, když odpálil kotouč na brankové čáře. Jenže k jeho smůle pouze ke Conoru Allenovi a plzeňský obránce trefil odkrytou klec.

Vyrovnat mohl v přesilovce Zbyněk Irgl, jenže ani on recept na Frodla nenašel. Slovo si tak vzal plzeňský Petr Straka, který střelou nad levé rameno gólmana Konráda vstřelil klíčový gól na 2:0 pro hosty.

Hokejisté extraligové Zlína v sobotu dopoledne na Zimním stadionu Luďka Čajky rozdávala podpisy a úsměvy při focení s fanoušky.
Kašík se fotil s fanoušky bez dresu. Hodil jsem ho do davu, smál se

Pak už ale Mora střelecky procitla. Aleš Jergl v přesilovce našel volného Lukáše Nahodila a ten snížil na 1:2.

Indiáni v 57. minutě využili další přesilovku zásluhou Milana Gulaše. Ani pak se ale domácí nevzdali a bleskově odpověděli, když si střelu Petra Koloucha srazil Vráblík do vlastní klece.

Na vyrovnání už Kohouti nedosáhli ani při závěrečné power-play. Čtvrtfinále číslo pět na je na programu v úterý v Plzni.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 2:3 (0:0, 0:0, 2:3)

Branky a nahrávky: 54. Nahodil (Jergl, Škůrek), 57. Kolouch (J. Káňa) - 42. Allen (V. Nedorost), 51. P. Straka (Allen), 57. Gulaš (Čerešňák). Rozhodčí: Šír, Mrkva - Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:2. Diváci: 5500 (vyprodáno). Stav série: 2:2.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Dujsík, Švrček - Jergl, J. Knotek, Ostřížek - Irgl, Strapáč, Burian - Skladaný, Nahodil, Laš - Holec, Kolouch, J. Káňa. Trenéři: Tomajko a Moták.

Plzeň: D. Frodl - N. Jones, Moravčík, Čerešňák, Allen, Vráblík, Pulpán - Gulaš, Jan Kovář, V. Nedorost - Indrák, Kracík, Pour - Stach, Preisinger, V. Němec - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a Pejchar.

Peter Mueller.
Mueller: Pět minut do konce a trestné střílení? V takových chvílích se rozhoduje