Důrazný bek má našlápnuto do zámořské NHL, kde si jeho služby zajistili na příští dva roky New Jersey Devils.

„Můj přestup se zrodil bleskově. Ještě pořád se štípám, jestli se mi všechno jen nezdá," svěřoval se Vojtěch Mozík, který se v úterý Plzní jen mihl. Myšlenkami je už v zámoří, kam brzy odletí na kemp pro nováčky.

Je pro vás podpis na smlouvě
s Devils splněním snu?
Zažívám neskutečné pocity. Zahrát si NHL, to jsem si vždycky přál a teď mám možnost o to zabojovat, což je paráda. Vše se to ve mně mele – euforie, radost, ale i očekávání toho, co přijde. Jde sice jen o první krůček, ale jsem odhodlaný udělat maximum, abych svou šanci dotáhl
do úspěšného konce.

Že je o vás zájem v zámoří se vědělo, ale vždy to bylo ve spojitosti s New York Rangers. Jak se stalo, že jste nakonec zakotvil v New Jersey?
O Rangers se spekulovalo proto, že jsem tam byl dvakrát na letním kempu pro nováčky. A zdálo se, že jejich zájem je vážný. Jenže momentálně mají soupisku naplněnou, takže když se ozvali Devils, nebylo proč váhat. Tým prochází obměnou, což by mohla být pro mě šance, jak se prosadit.

Jak dlouho jste se nad nabídkou Ďáblů rozmýšlel?
Mělo to nějaký vývoj, ale konečná fáze proběhla ráz na ráz. V neděli přišla konkrétní a velmi dobrá nabídka a já ji hned druhý den podepsal. Než spekulovat, je lepší do toho vlítnout po hlavě a naplno.

New Jersey Devils. Co vám při vyslovení jména vašeho nového klubu nejvíc vytane na mysli?
Že jde o tradiční klub NHL s výbornou organizací. Měl bych se tu potkat třeba s Patrikem Eliášem, ale i s dalšími skvělými hráči. Těším se.

Co obnáší kemp pro nováčky?
Jde o formu testů, kde si nás trenéři proklepnou jak na suchu, tak na ledě. Zároveň nás blíž poznají. Pro hráče je to zase šance sžít se s novým prostředím. Do Jersey letím 
v úvodu července, ale potom se ještě vrátím domů a teprve následně přijde hlavní kemp
 a boj o místo v sestavě.

Jak vám jde angličtina?
Nějaké základy mám, ale do odletu na tom chci ještě pracovat, protože rozumět a nějak se domluvit je důležité.

Stihl jste se rozloučit se spoluhráči v Plzni, kde jste odehrál minulé tři sezony?
Zatím ne, ale určitě to ještě udělám. V Plzni jsem zažil úžasné roky i partu a všem lidem kolem týmu i fanouškům také moc děkuju. Hlavně Martinovi a Michalovi Strakovým, ale i Jardovi Špačkovi. Šanci, kterou mi dali, jsem se snažil využít. Třeba se do Plzně ještě vrátím a rozhodně nikdy nezapomenu na skvělou atmosféru, která tu při hokeji vládla.