Mrázek si po tomhle projektilu do hlavy chvíli poležel, zápas ale dochytal. „Trochu mě to trefilo do brady. Když jsem padal, už jsem neměl masku a narazil jsem docela tvrdě tváří na led. Myslím, že náraz byl horší než ta střela,“ komentoval český brankář.

Česká hokejová reprezentace - Ilustrační foto
Češi ztratili proti Rakušanům náskok, zvítězili až po nájezdech

Ve druhém utkání prvního kola play-off na ledě Washingtonu předvedl Mrázek dobrý výkon, pochytal 29 z 33 střel domácích. Jeho Carolina ale přesto prohrála 3:4 po prodloužení a obhájce Stanley Cupu tak v sérii vede 2:0 na zápasy.

Play-off žije celé město

„Tahle porážka nás bolí, je těžké se s ní smířit. Ale věřím, že doma zabereme,“ řekl Rod Brind‘Amour, trenér Hurricanes. Podceňovaná parta bojovníků z Caroliny byla favoritovi v obou dosavadních duelech rovnocenným soupeřem, Capitals ale umí udeřit ve chvílích, kdy je to nejvíc zapotřebí. A to je v play-off rozhodující.

Je ale jasné, že ve vyprodané aréně v Raleigh to bude mít Washington ještě těžší. „Postup do play-off tu prožívali všichni, žije tím celé město,“ vypravoval Mrázek nedávno. Hurricanes se do vyřazovacích bojů prokousali poprvé po devíti letech a tomu bude odpovídat atmosféra domácích zápasů.

Silná konkurence

Čeští fanoušci už ale přemítají, co se stane, kdyby Carolina v prvním kole vypadla. Mrázek by mohl být vítanou posilou národního týmu na mistrovství světa na Slovensku. Má za sebou výbornou sezonu a sám před časem naznačil, že by nominaci uvítal. „Hraje se v Bratislavě, což je hodně lákavá záležitost,“ řekl Mrázek.

Jiná věc je, že právě brankáři nepatří ke slabinám výběru trenéra Miloše Říhy. Jakub Kovář má za sebou skvělou sezonu v KHL, znamenitě chytal také Patrik Bartošák a další možní kandidáti. Mrázek byl na MS předloni v Paříži a turnaj se mu moc nepovedl.

Jaromír Jágr byl hlavním strůjcem výhry 3:1 v Chomutově.
Jágr řádil. Zásluhou jeho gólů obralo Kladno Chomutov o všechny body