Brazílie je sice členem mezinárodní hokejové federace už od roku 1984, ovšem v zemi Jižní Ameriky mají čtyři kryté haly a 490 registrovaných hráčů. První mezinárodní utkání odehrála Brazílie teprve před třemi lety proti Mexiku a prohrála 0:14. Nic moc, že? Právě úkolem Moury je rozšířit povědomí hokeje mezi obyvatele.

Čtyřiadvacetiletý rodák ze São Paula byl v Bercy aréně svědkem triumfu Francie proti Finům (5:1) a neskrýval nadšení. „Bylo to skvělé! Nečekal jsem takovou show. Francouzský tým má spoustu energie a předvedl některé velmi krásné věci. Doufám, že bude takhle pokračovat i nadále," popřál celým jménem hráč PSG Lucas Rodrigues Moura da Silva.

Problém mu však prý dělalo pochopit pravidla ledního hokeje. „Ano, to je pravda. Bylo to složité. Ale sledoval jsem utkání z tribuny, dostanete se do hry a lépe ji postupně pochopíte. Zároveň oceníte show. Fanoušci byli opravdu nadšení. Zpívali a křičeli po celou dobu. Je to fantastické!"

Ptáte se, proč zrovna on se montuje ho hokeje? Navíc v zemi, kde nejrychlejší kolektivní hra na světě nepatří k nejpopulárnějším sportům? „Je to způsob poděkování Francii za všechno, co mi dala od chvíle, kdy jsem sem přijel," zavzpomínal Lucas na své začátky v PSG v roce 2013. „To, co prožívám tady každý den, je úžasné. Chtěl jsem ukázat, jak Francie vítá cizince," vysvětloval svůj důvod, proč nabídku přijal.