Dominik Kahun, rodák z Plané u Mariánských Lázní rozhodl v penaltovém rozstřelu ve středu večer suverénním blafákem do bekhendu bitvu proti Slovensku (3:2 sn).
„Letos v lize jsem dal čtyři za sebou, takže jsem si věřil, že tenhle blafák udělám. Naštěstí to vyšlo," ulevil si 21letý Kahun, forvard německého Mnichova, který startuje na svém druhém seniorském mistrovství světa.

Hokejoví fanoušci na mistrovství světa.
Vzhůru na Eiffelovku. Češi poznávali krásy Paříže

„Šikovný útočník," představil komentátor České televize Michal Dusík útočníka českého původu. Nepletl se. Drobný šikula předvedl proti slovenskému gólmanovi Juliusi Hudáčkovi zatraceně zručné ruce.
„Viděl jsem, že je to levák a bude to tahat do bekhendu, pěkně jsem si to vystál. Chyběly mi tam dva tři centimetry. Být o kousek rychlejší, tak to mám," litoval Hudáček po zápase.
Kahun a spol. na začátku druhé třetiny proti Slovensku ztrácel už 0:2, ale Němci během 28 vteřin druhé části manko smazali. „Cítili jsme, že nás Slováci přehrávali, ale pak jsme si v kabině řekli, že musíme změnit hru a vlítnout na ně. A to jsme také udělali. Naštěstí jsme vyhráli," ulevil si Kahun, který se po rozvodu rodičů odstěhoval s matkou do Německa.

Xavier Laine
Brazilec na hokeji v Paříži: Fantastická show, reagoval fotbalista PSG

To mu bylo pět let. První krůčky na bruslích dělal přitom ještě Česku, až do svých třinácti válel za Mariánské Lázně. „Bylo to z Německa celkem kousek, takže jsem pravidelně do Česka dojížděl," vyprávěl pro hokej.cz Kahun.

Přesun do cizí země však nebral negativně. „V tom věku to celkově moc nevnímáte. Bylo asi lepší, že to přišlo tak brzy. Navíc jsem se rychle naučil německy," vybavilo si dravé křídlo, které v německé Bundeslize nasázelo už 33 gólů a přidalo 62 asistencí ve 147 zápasech. Usadili se v třísettisícovém Mannheimu, asi čtyři sta kilometrů západně od Mariánských Lázní, narazil v mládežnických kategoriích na Leona Draisaitla. O tři měsíce mladšího vrstevníka, se kterým vytvořil úderné duo.

Mistrovství světa v ledním hokeji v Paříži (a Kolíně nad Rýnem) začíná
Město hokejem (ne)políbené. Paříž

V sezoně 2010/2011 v mladším dorostu Manhaimu nasbíral neuvěřitelných 237 kanadských bodů (74+149) ve 35 zápasech. Draisaitl „jen" 223 bodů (113+110). „Bylo to super! Tam jsme si to s Leonem trošku dávali," usmál se Kahun, který dvě sezony 2012 až 2014 strávil v kanadské juniorce OHL v dresu Sudbury Wolves. Poté se vrátil do Německa, ale zamířil do Mnichova, v jehož dresu odehrál poslední tři sezony a vloni dokonce slavil mistrovský titul.

Čas od času vedle svého bývalého parťáka nastoupí v nároďáku. „Když nás dá trenér dohromady, pak stále ukazujeme, že nám to spolu jde. Užíváme si to a hrajeme dobře," pochvaloval si Kahun, který v 11 zápasech na mistrovství světa vstřelil dva góly a na dalších šest přihrál. „Jsou z nás jedni z nejlepších kamarádů. Nyní se sice tolik nevídáme, protože hrajeme úplně jinde, ale jakmile se vidíme, jsme šťastní," pravil Kahun.

Francie porazila Finy 5:1
Francouzská reklama na hokej. Mušketýři rozpárali favorita