Tenhle zápas vejde do hokejových dějin jako jeden z největších návratů do utkání. Rakušané vstupovali do závěrečného dějství s pětibrankovou ztrátou, tu ale naprosto zkoprnělým Kanaďanům začali postupně odmazávat, až necelou minutu před koncem při hře bez brankáře vyrovnali.

V prodloužení sice bleskově rozhodl Tavares, radost však po zápase převládala na straně papírově jednoho z největších outsiderů turnaje. „Je absolutně nepřijatelné, aby se tohle stalo. Když dáte tolik gólů, musíte to dohrát. A to je něco, co jsme neudělali. Pustili jsme je zpátky,“ zuřil jeden z kanadských střelců Dylan Cozens.

Jakub Voráček.
Expert Voráček baví diváky. Musím si uvědomit, že nejsem doma na gauči, řekl

Na druhé straně byla nálada pochopitelně úplně jiná. Na internetu se objevila videa proudících zástupů slavících rakouských fanoušků, obdiv ale přišel i ze zámoří. „Z takových příběhů vznikají filmy,“ napsal jeden z těch, kteří zápas sledovali, na sociální síti X.

Rakušané nasázeli opařenům Kanaďanům pět gólů v poslední třetině:

Zdroj: Youtube

A radost má i minimálně jeden český fanoušek. Ten totiž Rakušanům věřil (nebo Kanadě nevěřil) natolik, že si i za z jejich pohledu nepříznivého stavu neváhal vsadit na to, že v podstatě ztracený zápas dotáhnou k remíze.

Na slavnostním zahájení MS v hokeji se v Praze objevil i Jaromír Jágr.
Opičí taneček, fotka s první dámou. Showman Jágr si ukradl MS v Praze pro sebe

Když tým, se kterým se česká reprezentace utká v pátek od 20:20, zkorigoval skóre na 3:6, vsadil pětasedmdesát korun právě na nerozhodný výsledek.

Dneska zveš, čekáme ve fan zóně

O chvíli později se mohl radovat. „Hele, v hokejovém studiu se na konci někdo ptal, jaký byl kurz na Rakousko. Tak při stavu 3:6 to bylo takto. Parádní hokej,“ a k obrázku vítězného tiketu s aktuálním kurzem 275:1 označil i komentátora Roberta Zárubu.

„Dneska teda zveš. Čekáme ve fanzone v Praze,“ napsal pohotově jeden z reagujících pod příspěvek šťastného sázkaře.

Větší odvaha se vyplatila

Jediné, čeho ten nyní může možná litovat, je, že se neodhodlal vsadit víc. Výhra mohla být podobně pohádková jako ta rakouská.

MS 2024, Praha: Velká Británie - Kanada. Liam Kirk
Litvínov strčí na mistrovství světa počtem reprezentantů do kapsy i kluby z NHL

Ještě větší odvahu prokázal jiný sázkař. Ten se totiž odhodlal vsadit na remízu už za stavu 6:1 a sáhl i hlouběji do peněženky. Za 200 korun tak při kurzu 800:1 bral 160 tisíc korun.

Sázkaři se odvaha vyplatila, na zápase Kanady s Rakouskem vydělal.Sázkaři se odvaha vyplatila, na zápase Kanady s Rakouskem vydělal.Zdroj: se svolením sázkové kanceláře Fortuna