Rakušané byli dlouho v zápase lepším týmem, dlouho však bez gólového vyjádření. Ve třiadvacáté minutě ale Rakušany za bodovým ziskem nasměroval Clements Unterweger. Zpátky na vyrovnaný stav však dal o pět minut později ve dvojnásobné početní převaze Ben O´Connor a s Rakušany začínalo být zle.

MS v hokeji, Praha: Velká Británie - Dánsko
Petr Čech, kdo to je? Britský brankář poznal legendu, zážitek to byl pro jiné

Další přesilovou hru totiž v úvodu třetí třetiny využil Brett Perlini a třetí gól přidal v polovině třetí dvacetiminutovky Evan Mosey. Katastrofu pro Rakušany dokonal do prázdné brány Robert Dowd. Soupeř pak už stačil jen zkorigovat díky Mariu Huberovi.

Zdroj: Youtube

Mezi Francií a Německem se dlouho výsledek přeléval z jedné strany na druhou, třikrát ale měli navrch Francouzi. Poprvé do vedení poslal Němce ve dvaatřicáté minutě Maxmilian Kastner a jeho gól se nakonec ukázal jako vítězný. Wojciech Stachowiak a Lukas Reichel pak ještě náskok zvýraznili na konečných 6:3.

Zdroj: Youtube

Šanci ještě zabojovat o postup mezi nejlepší osmičku měli hokejisté Lotyšska, v jejichž bráně nastoupil proti Američanům Krister Gudlevskis, který po předchozím zápase proti Slovákům skončil na kapačkách v péči zdravotníků. Od zámořských hokejistů inkasoval už ve druhé minutě a i nadále měli američtí hráči navrch.

Za stavu 4:1 však přišlo z jejich pohledu šestnáct vteřin hrůzy, kdy Lotyši dvěma brankami snížili na odstup jediného gólu. Američané si však už výhru pohlídali a zvítězili 6:3. Hráči z pobaltské země tak jedou po základní skupině domů, naopak jistotu čtvrtfinále získali Slováci, kteří se o postup mezi nejlepší čtyřku střetnou s Kanadou.

Zdroj: Youtube

České fanoušky enormně zajímal duel Švýcarů s Finy. Právě v něm se totiž mělo rozhodnout, s kým se svěřenci Radima Rulíka střetnou ve čtvrtfinále. Aby se vyhnuli neoblíbeným Američanům, potřebovali, aby Švýcaři získali maximálně bod. To se však nestalo. Finové na svého soupeře nestačili, prohráli 1:3 a soupeřem Čechů tak ve čtvrtek večer budou Američané.

Zdroj: Youtube

Slováci si zahrají o postup do semifinále s Kanadou a poslední zápas ve skupině jim coby generálka na čtvrtfinále příliš nevyšel. Se Švédy prohráli vysoko 1:6, a severští hokejisté tak ani na sedmý pokus ve skupině nepřišli o body. Těšit se mohou na derby s Finskem, které skončilo ve skupině A na čtvrtém místě. 

Zdroj: Youtube