Duel zklamaných semifinalistů ze začátku příliš hokejové krásy nenabízel. Na první šanci se tak čekalo až do jedenácté minuty, ale Joel Eriksson Ek a následně z dorážky Victor Hedman neuspěli. Na začátku dvanácté minuty už ale byli úspěšnější, puk se přes Dahlina a Johanssona dostal až ke Carlu Grundströmovi a ten zavěsil.

Do druhé třetiny vstoupili ale lépe Kanaďané. Už v její třetí minutě si spravil chuť po neproměněném samostatném nájezdu v semifinálovém utkání proti Švýcarsku Dylan Cozens. Ten využil zaváhání brankáře Gustavssona a z prostoru mezi kruhy vyrovnal.

MS v hokeji, Praha: Česko - Švédsko
Pastrňákovy lásky fandily v hledišti. Snoubenka Rebecca i dcera Freya Ivy

Velkou šanci na kanadské vedení měl v pětatřicáté minutě Mangiapane. Dokázal dokonce vyzrát i na brankáře, celou akci ale znehodnotil tím, že nedokázal trefit odkrytou klec.

Co se nepovedlo jeho spoluhráči, podařilo se Pierre-Lucu Duboisovi. V pětačtyřicáté minutě těžil z přihrávky Hagela, po níž z první z pravého kruhu pokořil Gustavssona. Odpověď mohla přijít bleskově, za sedmnáct vteřin vypálil Burakovsky, ovšem jen do konstrukce Binningtonovy brány.

Gólman neuhlídal betony

V padesáté minutě to už nerozhodně bylo. Na kanadskou bránu vypálil Erik Karlsson a puk prošel mezírkou mezi betony, kterou neuhlídal brankář zámořského celku.

Šest a půl minuty před koncem třetí třetiny rozjeli Švédové další útok, který ukončil zákrokem Binnington. Jím odpálený kotouč si však našel Carla Grundströma a ten okamžitě vypálil na nepřipraveného gólmana, jenž následně musel lovit puk zpoza svých zad.

MS v hokeji, Praha: Česko - Švédsko
Švédové pod palbou kritiky. Brankář měl střídat dřív, rozhodčí pomohli Čechům

Kanaďané však nerezignovali. Snaha odvézt si z Prahy alespoň nějakou medaili na nich byla vidět, ovšem žádná z jejich šancí v závěrečném náporu na úrodnou půdu nepadla. Do prázdné klece naopak ještě skóroval Marcus Johansson. Bronzové medaile si tak z české metropole odvážejí Švédové, placku vybojovali na šampionátu po šesti letech.