David Pastrňák a Pavel Zacha přiletěli do Česka teprve v pondělí, už o den později ale v posledním zápase skupiny proti Kanadě nechyběli v sestavě. V ní dostali místo vedle kapitána Romana Červenky v první lajně.

Hvězda Bostonu rozvířila nadšení mezi diváky už na rozbruslení. Do očí praštily jeho klubové rukavice v černožluté barvě, malé fanoušky pak Pastrňák potěšil, když puk z rozbruslení hodil přes mantinel a jednomu z diváků daroval cennou vzpomínku. Zatímco v klubu je český útočník zvyklý na rozcvičku na ledě bez helmy, tady si ji kvůli pravidlům nasadit musel. Ležérně za ním aspoň vlála rozepnutá přezka.

Zdroj: Youtube

Po úvodním buly už oba hráči ukázali svoji kvalitu i ve hře. Zacha, který ve vyřazovacích bojích nastupoval spíš na levém křídle, si na vhazováních vedl velmi dobře a pro český výběr získal spoustu puků. Zápas zakončil s úspěšností 53 %. Přímo ve hře ovšem bylo znát, že si brněnský rodák ještě musí zvyknout na nové spoluhráče i větší hřiště. V jednu chvíli pod tlakem zavařil brankáři Lukáši Dostálovi, když nešťastným odrazem daroval puk Kanaďanům do šance.

MS v hokeji, Praha: Česko - Kanada
Češi dotáhli proti Kanadě dvoubrankovou ztrátu. Padli ale v prodloužení

To Pastrňák předvedl, že je momentálně nejlepším i nejoblíbenějším českým hokejistou. Hlasitého aplausu se dočkal už při čtení sestavy, aréna pak znovu vybuchla ve chvíli, kdy rodák z Havířova u mantinelu dohrál jednoho ze soků. Podobného ohlasu se dostávalo v minulosti snad jen Jaromíru Jágrovi.

Hvězda Bruins pochopitelně přivezla z Ameriky do Prahy i obrovskou hokejovou kvalitu. Už v úvodu utkání našla fantastickým pasem přes celou šíři pásma rozjetého Tomáše Kundrátka, kterému ovšem puk přeskočil čepel. Neúspěchem skončily i dvě možnosti Romana Červenky, které mu Pastrňák připravil.

Nové tváře v týmu přinesly oživení i do přesilových her, z nichž hned dvě vybojoval Pastrňák. Svůj klenot, ránu z první z levého kruhu, ovšem ukázal jen jednou, když mířil k bližší tyči, ale puk dostatečně nezvedl a radovat se mohl brankář Binnington, který v roce 2019 připravil Pastrňáka ve finále o Stanley Cup.

Utkání zámořské hokejové NHL Carolina Hurricanes - Boston Bruins, 4. dubna 2024. David Pastrňák z Bostonu se raduje z gólu.
Pastrňák je i přes komplikace v Praze. Bostonu se to nelíbilo, přiznal k MS

Sedm minut před koncem, když číslo 88 mohlo dorážet do odkryté klece, neprošel puk zase přes chumel těl. Oba bostonští Medvědi byli na ledě až u druhého a třetího gólu, do statistik se ale bodem nezapsali.

V prodloužení mohl Pastrňák zlomit zápas na českou stranu, když ujížděl k brance sám zleva, po střetu s gólmanem ale puk do sítě nedostal. Negativně se pak podepsal pod rozhodující branku na druhé straně. V přesilovce čtyř proti třem se vracel hodně ležérně, za což byl v minulosti opakovaně kritizován fanoušky Bruins, a Kanada rozhodla o svém vítězství 4:3.