„Tímto pokládám sázku za uzavřenou. Je teda i s pohárem, pokud prominete. Ještě jednou děkuji mnohokrát za zlato, pane TRENÉRE!“ napsal Pavel Řepa ke dvěma fotografiím svého nového tetování.

Na pravé lopatce bude až do konce života nosit podobiznu poháru hokejových mistrů světa a vedle něj zleva nápis MS 2024 a zprava podpis trenéra národního týmu Radima Rulíka.

Za první dvě hodiny vidělo příspěvek na sociální síti X přes 80 tisíc uživatelů a posbíral přes dva tisíce srdíček. Na svůj profil ho sdílel i oficiální účet Českého hokeje a neopomněl přidat popisek „Jako vážně?! Jste fešák a frajer, který drží slovo!“

A chválu za splněnou sázku si Řepa vyslechl i od ostatních uživatelů. „Osobně bych mazal účet a dělal, že se to nestalo, takže klobouček,“ smál se jeden z nich. „Věřil jsem ti. V té záplavě (povětšinou) srabů jsi KING! Prohranej zápas jsi v poslední třetině otočil a po právu vyhrál,“ přidal se další.

„Král,“ ocenila nové tetování i reportérka České televize Darina Vymětalíková. „Tohle je po zlatý medaili druhej největší příběh tohohle mistrovství,“ přisadil si i šéfredaktor týdeníku Reflex Martin Bartkovský.

Česko slaví titul mistrů světa
Kritizoval Rulíka, teď bude mít jeho jméno na zádech. Česko baví hokejová sázka

A jaký že byl vůbec počátek této bláznivé sázky? „Jestli uděláme medaili, tak si tu vytetuju jméno Rulíka na lopatku. To je nominace, ty vole…“ napsal Řepa pod nominaci české reprezentace na síti X před startem šampionátu.

Pak už vše nabralo rychlý spád. Národní tým postoupil bez problémů ze skupiny, ve čtvrtfinále porazil USA 1:0, v semifinále přešel přes Švédsko divokým výsledkem 7:3 a medaili měl jistou. Ve finále pak Češi udolali Švýcarsko 2:0 a došli si pro titul mistrů světa.

„Tímto tweetem žádám Český hokej o vzorový podpis pana Rulíka k poháru mistrů světa, který bude sloužit k potetování mé lopatky. Chápu, že pan trenér je plný dojmů z oslav, takže nebude na to mít moc čas, ale zkusím to,“ napsal Řepa druhý den po finále na sociální síť.

Vzoru se skutečně dočkal a od čtvrtka ho může hrdě nosit na svých zádech spolu s pohárem. Na první zlato od roku 2010 tedy bude mít vzpomínku do konce života.