Televizní kanál ČT Sport na svém účtu na sociální síti X dokonce zveřejnil po pondělním utkání Česka proti Švýcarsku sestřih Voráčkových nejlepších hlášek v roli experta.

„Teď musíme ty čtyři minuty Švýcary zmáčknout, dostat se do jejich třetiny a upéct je… na pekáči,“ pobavil Voráček diváky České televize poté, co Matěj Stránský ve druhé třetině v přesilové hře vyrovnal skóre.

Právě střelec jediného českého gólu ze hry navíc převzal po bývalém reprezentačním kapitánovi jeho číslo 93 na dresu. „Já trošku odskočím a jenom chci poděkovat Matějovi Stránskému s číslem 93, že dal góla, jelikož moje mamča je na prvním zápase od té doby, co jsem nastoupil ve Finsku, takže aspoň si může udělat takové déja vu,“ doplnil kladenský odchovanec po brance na 1:1.

Diváky České televize si získal svojí bezprostředností a upřímností. Sám se ale musel chvílemi krotit, třeba ve chvíli, kdy nesouhlasil s trestem pro Michala Kempného. „Já si musím uvědomit, že nejsem doma na gauči. Já jsem trošku emotivní v těchhle situacích,“ omlouval se Voráček vzápětí.

Čtyřiatřicetiletý útočník, který už sám přiznal, že s největší pravděpodobností do zápasu nikdy nenastoupí, může v roli experta těžit ze svých bohatých hráčských zkušeností. Vždyť jenom v NHL odehrál více než tisícovku utkání v dresu Columbusu a Philadelphie. S diváky se tak nyní může dělit o svoje zážitky.

„Já když jsem mu v NHL nadával, tak mi odpovídal česky vždycky,“ uvedl Voráček na konto švýcarského forvarda s českými kořeny Kevina Fialy, který se proti Česku trefil ze hry i ze samostatného nájezdu.

MS v hokeji, Praha: Švýcarsko - Česko
Česko míří za dalším diváckým rekordem. Klobouk dolů, fanoušci

A jak se ukazuje, podobné postřehy a hlášky se lidem líbí. „Tenhle styl komentování mě baví, takže skvělý!“ napsal na síti X jeden z uživatelů. „Voras úplně skvělá posila, doufám, že bude pokračovat jako komentátor i do budoucna,“ přisadil si další. „Oba byli včera výborní,“ doplnil další z uživatelů, který neopomněl ocenit i stálici České televize Roberta Zárubu.

I jemu dokázal Voráček během přenosu zatopit. „Jak se řekne česky momentum?“ tázal se zkušeného komentátora při jednom ze svých hodnocení. „Omlouvám se televizním divákům, někdy mi to nejde,“ posypal si vzápětí hlavu popelem.

Na první poslech musí být každému zřejmé, že mezi Zárubou a Voráčkem funguje na komentátorském stanovišti perfektní chemie. „On je hrozný fanoušek toho sportu. Pověrčivý na typy papíru, nosí si tiskárnu a opravdu tráví strašně moc času nad přípravou. Já jsem úplný freestyle. Jeho to může trošičku uvolnit,“ rozpovídal se Voráček o spolupráci s českou komentátorskou legendou v podcastu Puk Pak Pivo.

Českou televizi může pozitivní zpětná vazba během světového šampionátu těšit. Zvlášť vzhledem k tomu, že zatím pro ni bylo mistrovství světa spíše černé – expert Milan Antoš skončil v nemocnici po nehodě na skútru a z týmu veřejnoprávní televize vypadl i reportér Michal Dimitrov, jenž se zranil na inline bruslích.