Švýcaři proti Dánsku vyrovnali rekordní výhru turnaje, o kterou se postaralo v neděli Finsko proti Velké Británii rovněž výsledkem 8:0. Dvěma góly a asistencí přispěl k vítězství Kevin Fiala, tři body za branku a dvě přihrávky si připsal také další útočník Nico Hischier. Brankář Leonardo Genoni udržel ve svém třetím vystoupení na turnaji první čisté konto. Švýcaři si drží na šampionátu neporazitelnost

Sestřih zápasu Dánsko - Švýcarsko:

Zdroj: Youtube

Stoprocentní Seveřané porazili Lotyšsko 7:2. Zápas rozhodli v rozmezí 26 sekund druhé třetiny, kdy dali tři góly a zlomili odpor obhájců bronzových medailí. Dvě branky vstřelil Fabian Zetterlund. Lotyšsko na loňském šampionátu vyřadilo Švédy ve čtvrtfinále, tentokrát se jim ale favorita zaskočit nepodařilo.

Sestřih zápasu Lotyšsko - Švédsko:

Německo porazilo Polsko 4:2 a čtvrtou výhrou se přiblížili postupu do čtvrtfinále. Obhájci stříbrných medailí se i díky dvěma gólům útočníka Johna Peterky posunuli na druhé místo skupiny B. Polsko při svém návratu mezi elitu po 22 letech i nadále čeká na premiérové vítězství.

Sestřih zápasu Německo - Polsko:

Hokejisté Kanady porazili Finsko 5:3 a vyhráli v Praze i svůj pátý zápas. Seveřané, v jejichž dresu dvakrát skóroval Jesse Puljujärvi, rychle vedli 2:0 a v dalším průběhu ještě 3:2, na postupovou jistotu však zatím nedosáhli. Před 17.303 diváky dal v 52. minutě vítězný gól útočník Brandon Hagel. Obránce vítězů Owen Power si připsal tři body za gól a dvě nahrávky.

Sestřih zápasu Kanada - Finsko:

Slovenští hokejisté porazili Francii 4:2, na turnaji vyhráli čtvrté utkání za sebou a posunuli se na třetí místo tabulky skupiny B. Dvěma góly a asistencí se na vítězství podílel útočník Libor Hudáček, celkem posbíral na turnaji už 9 bodů (5+4). Francie je po čtvrté porážce šestá.