Britové neuspěli ani v klíčovém boji o záchranu, když proti Norům ztráceli tři branky už po třinácti minutách. Seveřané pak už neměli sebemenší problém náskok proti vcelku neškodnému soupeři uhájit. Dvěma góly se v norském dresu blýskl Eskild Bakke Olsen, třemi kanadskými body se na definitivním razítku na sestup Britů podílel Michael Brandsegg-Nygard.

Utkání zámořské hokejové NHL Carolina Hurricanes - Boston Bruins, 4. dubna 2024. David Pastrňák z Bostonu se raduje z gólu.
Pastrňák je i přes komplikace v Praze. Bostonu se to nelíbilo, přiznal k MS

Norové se díky výhře ve svém posledním zápase ve skupině i na šampionátu dostali na šest bodů, Británie zůstala i po šestém duelu na nule.

Velká Británie po prohře s Norskem sestupuje:

Zdroj: Youtube

Jestli někdo čekal v zápase Švédů proti Francouzům brankové hody, zejména ze strany hokejistů Tre Kronor, musel být zklamán. Na první přesnou trefu se totiž čekalo téměř polovinu zápasu, a byť se o ní postarali favorizovaní Severoevropané, dlouho se z vedení neradovali.

Utkání Slovenska (v bílém) s Lotyšskem na MS v hokeji 2024 v Ostravě
Strach o lotyšského hrdinu. Při zápase zhubl sedm kilo, skončil na kapačkách

O necelou minutu a půl později totiž na gól Lucase Raymonda odpověděl Charles Bertrand a zadělal na senzaci. Houževnatí Francouzi udrželi remízový výsledek do úvodu třetí části, kdy dal vítězný gól Erik Karlsson. Naděje Francouzů na bodový zisk ale držely takřka do úplného závěru. Až čtyři vteřiny před konecm třetí třetiny dal na 3:1 do prázdné klece Andre Burakovsky.

Švédi to s Francií neměli snadné:

K Velké Británie se na cestu do nižší divize připojili Poláci. Ti v přímém boji o záchranu vedli nad Kazachstánem od 10. minuty po brance Kamila Walegy, hned o tři minuty později ale vyrovnal Nikita Michajlis. Zápas byl otevřený až do poloviny třetí dvacetiminutovky, kdy o vítězství Kazachstánu rozhodl Valerij Orechov, zkušený Roman Starčenko pak ještě přidal pojistku.

Kazachstán se udržel v elitní skupině:

Dvě třetiny se v O2 areně čekalo na regulérní gól v souboji Finska s Dánskem, který byl veledůležitý pro oba celky. Ani gól Dána Christiana Wejseho, ani trefa Iira Pakarinena totiž nakonec neplatily. Branková radost tedy mohla propuknout až ve 44. minutě, kdy střelecký účet otevřel svým prvním gólem na turnaji Hannes Björninen.

Za minutu a půl zvýšil Rasmus Rissanen a zdálo se být hotovo. Jenže Dánům vyšla hra bez brankáře a po teči Alexandra Truea snížili. Pekka Jormakka však do prázdné brány definitivně stanovil výhru Finska, které v úterý čeká zápas o postup do čtvrtfinále proti Švýcarsku.