„Jsem domluvený s trenérem, že pokud bychom vypadli, hned další den sedám na letadlo a mířím do Česka.“ Martin Nečas dal trenérovi české reprezentace Radimu Rulíkovi slib, že v případě vyřazení Caroliny dorazí na světový šampionát v Praze.

MS v hokeji, Praha: Česko - Dánsko 7:4
Češi řeší přesilovky, trenér slíbil změny. Je to o detailech, říká Plekanec

Tahle situace teď nastala. Hurricanes prohráli sérii s NY Rangers 2:4 na zápasy a český útočník je tak k dispozici národnímu týmu. Musí však ještě projít výstupní zdravotní prohlídkou v klubu, navíc je bez smlouvy.

„S Martinem jsem mluvil několikrát v průběhu sezony a vždy mi řekl, že pokud jeho tým vypadne z play-off, rád do Prahy na mistroství světa přijede. Nyní musí v klubu absolvovat ještě zdravotní a výstupní testy. Jsme domluveni, že si budeme v pátek odpoledne volat a řekneme si, jak na tom je. Věřím tedy, že ještě během pátku budeme vědět, jestli a případně kdy se k našemu týmu připojí,“ prozradil generální manažer české reprezentace Petr Nedvěd.

Gól Martina Nečase Carolinu nespasil, dál jdou Rangers:

Zdroj: Youtube

„Martin se těší, rád by přijel. Ale musíme počkat, jak dopadnou výstupní pohovory a testy. Uvidíme, jak to dopadne a jaký bude reálný stav,“ řekl asistent trenéra Jiří Kalous.

Carolina v šestém utkání vedla i díky trefě Nečase už 3:1, ale Rangers čtyřmi brankami ve třetí třetině otočili skóre a po výhře 5:3 postoupili po dvou letech do finále Východní konference.

Pomohl by v přesilovkách

Carolina po loňské účasti v konferenčním finále tentokrát mezi nejlepší čtyřku NHL neprošla. „Je to pro nás těžké. Kluci vytvořili skvělou partu a celý rok hráli výborně. Teď ale končí a všichni si budou pamatovat, že vypadli poté, co dostali čtyři góly ve třetí třetině,“ hlesl kouč Canes Rod Brind'Amour.

Nečas by mohl zahnat zklamání z vyřazení na mistrovství světa. Pro český tým by byl výraznou posilou. Za mořem letos zažil svou druhou nejúspěšnější sezonu. V základní části byl čtvrtým nejproduktivnějším hráčem Caroliny (24+29) a dalších devět bodů (4+5) přidal v play-off.

„Pro pojetí našeho týmu ideální hráč, protože je komplexní. Není extra střelec, ale vidí dobře hru, tvoří, pomohl by určitě na přesilovkách,“ řekl pro deník Sport bývalý kouč reprezentace Slavomír Lener.

Pětadvacetiletý šikula by mohl dorazit do Prahy i přesto, že mu končí dvouletá smlouva. Jedinou překážkou by tak mohlo být zranění. Pokud by Nečas prošel zdravotní prohlídkou, mohl by být k dispozici na úterní poslední zápas skupiny s Kanadou.

Český útočník Martin Nečas v dresu Caroliny Hurricanes
Byl úplně na dně, utápěl se v krizi. Nečasovi zachránil kariéru mentální kouč

Pořád žije naděje i na příjezd Davida Pastrňáka s Pavlem Zachou, případně i Jakuba Lauka. Jejich Boston prohrává v sérii s Floridou 2:3 na zápasy a vyřazení bude odvracet v noci z pátku na sobotu.