Obhájci zlata vedli brzy 2:0 a na turnajích MS vyhráli 21. utkání v řadě. Mezi nejlepší čtyřku postoupili Kanaďané podeváté za sebou. Zámořský tým potvrzoval od začátku roli favorita a v čase 4:15 vedl 2:0. V osmé minutě snížil Peter Cehlárik, ale blíže na dostřel už se pak Slováci nedostali. Kanaďané postupně odskočili až na 5:1, pak se prosadili Miloš Kelemen a Marek Hrivík, výsledek uzavřel svým druhým dnešním gólem Nick Paul.

Čtvrtfinále Kanada - Slovensko:

Zdroj: Youtube

Švýcaři poprvé od roku 2018 postoupili do semifinále. Dvěma góly se na tom podílel útočník Christoph Bertschy. O jednou branku německého týmu, který přišel o šanci obhájit stříbrné medaile z loňského šampionátu, se postaral český rodák Dominik Kahun. Švýcarsko zároveň Německu oplatilo vyřazení ze stejné fáze MS v minulém roce.

Čtvrtfinále Švýcarsko - Německo:

Zdroj: Youtube

Rasmus Dahlin poslal Švédy v 56. minutě do vedení, přiblížil postupu, ale Finové ale v závěru odvolali Hannes Björninen vyrovnal. Severské derby rozhodl v 66. minutě v přesilové hře útočník Joel Eriksson Ek. Švédsko, které na turnaji vyhrálo i osmý zápas, poprvé ale ne v základní hrací době, postoupilo do semifinále poprvé od roku 2018. Finové budou mezi čtveřicí nejlepší chybět podruhé za sebou.

Čtvrtfinále Švédsko - Finsko:

Zdroj: Youtube