Novojičínský odchovanec se připojí k reprezentačnímu výběru Aloise Hadamczika, jenž se vydá do Ruska bojovat o titul mistra světa. „Musíme chtít zlato. Možná je to trochu smělé, ale nemá smysl si dávat malé cíle,“ říká 25letý obránce.

Jste po sezoně v NHL unavený?

Trošku ano, ale bude dostatek času si odpočinout. Sezona je vždy náročná. Co dva dny hrajeme zápas a všichni už toho asi máme dost. Ale dá se to zvládnout.

V Columbusu jste odehrál pět sezon. Netoužíte po změně a možnosti zahrát si o prsten pro vítěze Stanley Cupu?

Už jsem nad tím taky přemýšlel, ale nemám to ve svých rukou. Záleží na manažerech, jak postaví tým. Mám v Columbusu smlouvu na další tři roky. Pak bych teoreticky mužstvo změnit mohl. Ale nyní patřím Columbusu.

V sezoně nahradil trenéra Gerarda Gallanta Ken Hitchcock. V čem se to nejvíce projevilo?

Hitchcock je hodně tvrdý a má mnohem více propracovanou taktiku. Trávíme spolu hodně času na poradách a sledováním videa, u kterého rozebíráme chyby. Je to velký stratég.

V Columbusu hrajete s Davidem Výborným. Jste parťáci i v soukromí?

Na cestách vždy spíme spolu na pokoji a užijeme si spoustu srandy. David je pohodový chlap a vždy, když máme trochu času mezi zápasy, tak se sejdeme a někam vyrazíme.

Šampionát v Rusku pro vás bude mít zvláštní nádech. Před šesti lety jste se tam stal juniorským mistrem světa a byl vyhlášen nejlepším obráncem turnaje.

Přeju si, aby to bylo letos podobné. Ještě nevím, jak bude reprezentační tým vypadat, ale určitě budeme patřit k favoritům. Za sebe můžu říct, že chci z turnaje zlatou medaili.

Jaké umístění na šampionátu lze ještě považovat za úspěch?

Úspěchem bude zlatá medaile. Neúspěchem jakékoli umístění za stupni vítězů. Stříbro a bronz bude tak něco mezi. Nejsou to malé cíle, ale musíme je mít vysoké.

Jste stále svobodný. Kdy bude svatba?

Pořád nic. Zatím mně to tak vyhovuje. Až to přijde, tak to přijde. Nějak se tím prozatím nezatěžuju (smích).