Šlo o nejtěžší zápas ve čtvrtfinálové sérii?

Byla to těžká bitva. Čekali jsme, že k nám za stavu 0:2 přijedou odhodlaní. Je výzva předvést se před vlastními diváky, ale zůstali jsme v klidu. Snažili jsme se vyhnout frustraci.

Čekali jste, že Hradec Králové bude hrát jiný hokej než doma?

Nevěděli jsme přesně, co čekat, ale bylo nám jasné, že zápas bude jiný. Zvlášť když v sérii prohrávali 0:2. Vyměnili brankáře, byli daleko aktivnější v oslabení, trošku hru změnili. Přesto jsme utkání zvládli, odehráli jsme dobrých šedesát minut.

Bylo pro vás těžší, když Hradec nehrál tak aktivně?

Bylo znát, že hrají jinak, ale pořád to byl hokej nahoru dolů. Pět sekund v našem pásmu, pět sekund v jejich. Bylo těžké udržet se v útočném pásmu. Myslím, že jsme dobře napadali a více drželi puk v jejich pásmu, což jsme chtěli.

Takové chvíle nezažíváte každý den

Mířil jste, když vás Martin Zaťovič našel před prvním gólem?

Věděl jsem, že mám prostor, ale taky jsem si uvědomoval, že proti mně stojí velký brankář. Kdybych si puk zastavil, bylo by těžké ho rozhýbat. Snažil jsem se najít růžek. Naštěstí se puk odrazil od tyčky do branky.

Ve třetí třetině jste zápas rozhodl z trestného střílení. Trenéři vás určili?

Myslel jsem, že pojede Martin (Erat – pozn. red.), protože byl faulovaný. Měl jsem dojem, že taková jsou pravidla, ale pak jsem slyšel svoje jméno. Chtěl jsem rozhodnout pro tým. Byla to unikátní šance, zvlášť v zápase play-off. Třetí třetina, pět minut do konce, v takových chvílích se rozhoduje. Ani nevím, co teď říct, takové chvíle nezažíváte každý den.

Máte rád takové momenty?

Musíte to přijmout, je to výzva. Pět minut do konce, zápas play-off, jedinečná šance rozhodnout. Uzavřete se před světem, vypnete veškerý hluk kolem a soustředíte se, abyste předvedli to nejlepší, co ve vás je.

Věděl jste dopředu, co uděláte?

Měl jsem v hlavě myšlenku, ale musíte se podívat i na brankáře a vyhodnotit, jak ho překvapit. Musím ho pochválit, nenechal mi moc prostoru, ale naštěstí jsem tam našel mezeru.

Co čekáte od dalšího zápasu?

Bude to nejtěžší zápas série. Čtvrtá výhra je nejtěžší, ale my budeme připravení a snad si to užijeme.