Více než sedm tisíc lidí si užívalo skvělý obrat v Ostravar Aréně, vítězství a poslední domácí body Vítkovic v roce 2022. Zatímco příznivci v hale byli v pohodě, těm u obrazovek však zatrnulo. A šéfy ostravského celku to zvedlo rovnou ze židle. „Pan Zamazal v přímém přenosu zápasu oznámil celému národu, že Peter Mueller se chystá do Komety, že to jsou spekulace,“ začal svou řeč před novináři sportovní šéf Vítkovic Roman Šimíček.

Hokejová extraliga: Kladno (v bílém) hostilo Třinec. Karel Klikorka debutoval gólem, takhle ho slavil.
Trefa debutanta, Jágr cvičil hvězdu. A Třinec odjel po deseti letech s prázdnou

„Tak bych chtěl všem našim fanouškům a vůbec lidem okolo, říci, že na tom není nic pravdy. S Peterem máme kontrakt na další rok, takže se nic takového nechystá a o ničem takovém nevíme. Není to pravda, a proto jsem chtěl dementovat, že nic takového není,“ jednoznačně vyloučil dále Šimíček.

Šimíček nechápe

Byť po vítězství, na kterém se Mueller podílel jednou brankou a řádili i jeho parťáci z formace – Peter Krieger (2+0) a Roberts Bukarts (1+1) – ke klidu měl Šimíček daleko.

„Chceme, aby se lidé bavili, a ne že po našem vyhraném zápase řešili to, jestli Peter odchází někam pryč, což není pravda. Ze strany Komety nic nepřišlo, a i kdyby přišlo, tak máme s Peterem smlouvu na dva roky, a věřím, že se mu tady líbí, my jsme s jeho výkony spokojení, trenéři také, takže nevidíme jediný důvod, proč by se něco takového mělo dít a jediný důvod, proč to pan Zamazal oznámil v televizi. To nechápu,“ kroutil hlavou Roman Šimíček.

V minulé sezoně ještě Jiří Novotný oblékal dres Motoru, nyní se k týmu vrací jako asistent trenéra.
Trenérem jsem nikdy být nechtěl, říká Novotný. Teď se vrací jako asistent kouče

„Chtěl jsem to dementovat, abychom to nemuseli řešit. Čekají nás důležité a těžké zápasy a není čas řešit takové spekulace, nebo domněnky, kdy někdo chce udělat nějakou senzaci,“ uzavřel.