Příprava na novou sezonu? Spíš pořádný blázinec. To si po víkendu můžou říkat hokejisté Jan Hlaváč a Jaroslav Hlinka.

Posuďte sami – oba zkušení útočníci se připravují se Spartou. V neděli ale nastoupili proti ní v dresu svého mateřského Linköpingu a od pondělí znovu trénují s pražským týmem, jako by se nechumelilo…

„Není to nic příjemného, hrát proti klukům, se kterými pak hned zase sedíš v jedné kabině,“ posteskl si po utkání proti „svým“ Hlaváč.

A jaký je důvod nezvyklého kolotoče?

„Nejdříve jsme byli domluveni, že oba hráči budou v European Trophy k dispozici Linköpingu, ale proti nám že nenastoupí. Pak ale Švédové změnili stanovisko a trvali na jejich nasazení i ve vzájemném zápase,“ vysvětlil generální manažer Sparty Petr Bříza.

Tak se stalo, že Hlinka s Hlaváčem v sobotu přispěli k porážce Sparty 0:2. První jmenovaný si dokonce připsal asistenci u druhého gólu.

„Přežili jsme a máme to za sebou,“ nijak se z vítězství neradoval Hlinka. Spolu se svým parťákem budou barvy holešovického klubu hájit až do října, kdy se vrátí do Linköpingu.

Oba forvardi toho v minulosti za Spartu odválčili spoustu, takže každý zápas proti ní je pro ně mimořádný. „Na hostující střídačce jsem byl podruhé v životě. Byl to hodně zvláštní pocit,“ přiznal Hlinka, který do holešovické haly jako host poprvé zavítal před šesti lety se švýcarským Klotenem.

„Byl to samozřejmě divný zápas,“ souhlasil Hlaváč. „Ale já jsem si to osahal už loni, když jsem v začátku sezony hrál za Liberec,“ dodal obávaný kanonýr.

Už ve středu na Spartu čeká Mannheim, základní skupinu European Trophy pak uzavře duelem proti Eisbären Berlín.

„Bude to hokej nahoru dolů, se spoustou osobních soubojů,“ očekává od německých soupeřů opora zadních řad Jan Hanzlík.