„Jsem rád, že jsem vůbec na led zvládl jít. Ještě v pondělí jsem si myslel, že to nepůjde,“ řekl Jágr po zápase s Prostějovem.
Měl ale dobrou náladu, byť po nárazu havířovského Sikory byl v bezvědomí a prý se ocitl zcela mimo realitu. „Když jsem se probral, myslel jsem si, že je zase stávka a divil se, co v Kladně dělám,“ smál se legendární útočník.

Po nárazu se mu před devíti dny ale obnovilo zranění vnitřního vazu, přidaly se i problémy s meniskem. Z toho už dobrou náladu nemá. Pokud bude hrát, tak nejdříve v další sérii, s tréninkem totiž začne zhruba do deseti dnů. „Pokud to půjde dobře, ale stát se může i zázrak. Byla by škoda, kdybych se uzdravil, nepokračovat v sezoně dál,“ řekl Jágr, který si v pondělí poprvé lehce zabruslil.
Zranění hlavy vůbec neřeší. „Já řešil jsem koleno. Ale souviselo to, protože při nárazu do hlavy jsem se „vypnul“, bezvládně padl na nohy a tím si zranění obnovil,“ vysvětlil.

Co se týče zákroku Sikory, Jágrovi se evidentně v pohodě nezdál, byť uznává, že se názory různí. Je přesvědčen, že i z českého hokeje by nárazy hráčů, kteří vás nevidí, na mantinel, měly zmizet. „Já ho neviděl, nebyl jsem připravený. A také jsem si z NHL odvykl, že takové údery jsou možné. Tam už manažeři pochopili, že ročně přichází třeba o čtyři hráče kvůli otřesům mozku. Chvíli to trvalo, museli suspendovat řadu nepoučitelných borců, ale vyčistili to. U nás je otázka, kdy místo nosítek na ledě přijedou frajeři s rakví. Já se z toho vylízal, jsem zdravý, ale do budoucna by se nad tím někdo měl zamyslet,“ je přesvědčen Jágr.

A jak hodnotil Jaromír Jágr první vydřenou výhru svého Kladna nad Prostějovem? 

"Bylo to upracované, Prostějov hrál trpělivě a čekal na svoje šance. Já ale tušil, že to bude vyrovnané a málokdo si myslel opak. Nicméně utkání, kdy musíš bojovat do poslední minuty, ti pomůže, abys přivykl na tempo play off," dodal Jaromír Jágr. 

Ve středu ho na ledě opět čekejte. Opět zhruba na první tři čtyři vteřiny.