"Těším se, je to super, že se dostanu do brány. Víme, o co hrajeme a musíme se na to připravit," řekl novinářům Mrázek, který má bronz z mistrovství světa ve Švédsku a Finsku z roku 2012. Tam si ale jako trojka připsal jediný krátký start v základní skupině na konci duelu s Německem.

Od začátku přípravy na Světový pohár věděl, že bude na turnaji chytat on, či Neuvirth. Rozdělili se o polovinu prostoru ve dvou testovacích duelech s Ruskem a jednom s Výběrem Severní Ameriky. V úvodním zápase v Torontu s Kanadou dostal přednost Neuvirth.

Při kanonádě domácího favorita se dokázal vžít do jeho pocitů. "Pro každého gólmana, když s ním máte nějaký vztah a jste v jednom týmu, je to těžké. Bylo to jenom koupání, takže mi ho bylo líto. Bohužel se nedá nic dělat, je to hokej a musím říct, že toho odchytal strašně hodně," prohlásil Mrázek.

Jedině výhra

Nyní přišla řada na něj. "Bavili jsme se s trenéry, že to bude zápas od zápasu. Teď to rozhodnutí padlo na mě. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Snad v pohodě," uvedl.

Čeští hokejisté musejí proti Evropě, která porazila na úvod USA 3:0, nutně uspět. V případě porážky by se jim zřejmě naděje na postup do semifinále rozplynula. "Víme, o co se hraje a jak je to rozdané. Musíme se na to připravit a dokázat, že ty dobré zápasy v přípravě nebyly jenom náhoda," podotkl Mrázek.

Výběru evropských hokejistů ze zemí mimo velmoci Švédsko, Rusko, Finsko a Česko se na rozdíl od českého týmu vstup do turnaje povedl. "Na chvíli jsem se díval, než jsem šel spát, ale každý zápas je něco jiného," řekl gólman.

Čeká jej souboj se spoluhráčem z Detroitu Tomášem Tatarem. "Asi nějaké hecování proběhne. Vždycky jsme si dělali srandu, že když budeme hrát proti sobě, bude to něco zvláštního a nového. Těším se na to. Ale není to jen o něm, je to o celém mančaftu. Mají kvalitní tým a je to vidět," dodal Mrázek, , který v NHL odchytal 94 utkání v základní části a dalších deset v play off.

Změny ve všech čtyřech útočných formacích"Trošinku se to proházelo. Jednou z příčin je i to, že nevíme, jaký stav bude u Radka Faksy. Proběhne tam ještě další vyšetření a od toho se to bude dál odrážet. Ale chceme samozřejmě dát těmi změnami týmu impulz. Nelíbily se nám nějaké věci a to je důvod, proč jsme je udělali," řekl asistent trenéra Jiří Kalous. 

Předpokládaná sestava ČR: Mrázek - Šustr, Nakládal, Polák, Kempný, Z. Michálek, Jordán - J. Voráček, Plekanec, Palát - Pastrňák, Hanzal, M. Michálek - Hemský, Sobotka, Červenka - Birner (Faksa), Jaškin, Michael Frolík