Ale skromnost stranou. Jeho výkon může být jedním ze základních kamenů pro postup do čtvrtfinále.

V první třetině jste se docela zapotil, nebo ne?
Je pravda, že hru dozadu musíme zlepšit. Kanada nás zašlape do země, jestli budeme hrát takhle i v neděli. V první třetině to od nás byl Hirošima systém. Oba týmy měly šance, naštěstí to bylo jen 2:2.

Zvyšoval jste o přestávce hlas?
Ne, nic takového. Tohle nebylo potřeba. Každý věděl, kde je chyba a v čem se musí zlepšit. Už jsem to říkal po Dánech, že jakákoliv výhra je super a teď je to stejné. Kdybychom prohráli, budeme se tady bavit o tom, jaká je to ostuda. Naštěstí se ale nic takového nestalo.

Nebýt vás, mohl to být pěkný průšvih…
Ale od toho v brance jsem, abych něco chytil. Navíc mi tam padly dva góly. Slovinci byli výborní, přiznám se, že jsem nevěděl, že hrají takhle dobře. Měli nebezpečné přesilovky.

To je pravda. Ale čekal byste, že po zápasu se Slovinskem bude celý tým děkovat hlavně gólmanovi?
Neřekl bych, že by mi měl někdo děkovat. Kdyby kluci nedali góly, tak jsme prohráli. V televizi to možná vypadá, že jsou takoví soupeři strašně lehcí. Kdo hokeji rozumí, tak ví, že tyhle zápasy jsou prostě hrozně těžké. Zaplaťpánbůh, že jsme to ubojovali a jedem  dál.

Vidíte, ale třeba Jiřího Hudlera  váš výkon učaroval. Dokonce prohlásil, že u něj máte za zápas steak. Těšíte se na dobrou večeři?
Chodíme na večeře pořád (usmívá se). Hlavně se těším, až si sednu a sundám výstroj.  Tady v mixzóně je totiž docela vedro. Tenhle zápas byly docela nervy, nemůžu se dočkat, až si odpočineme.  A v neděli pak vlítneme na Kanadu.

Výkon se Slovinskem ale idální ještě nebyl. Co je potřeba do té doby zlepšit?
Ve hře pět na pět potřebujeme přidat víc zodpovědnosti dozadu. Určitě je pravda, že takový výkon by na ni nestačil.