Už v šesté minutě Pražané prohrávali po trefě Formentona, ale po pár vteřinách bylo srovnáno zásluhou Tomáška. Švýcarský tým šel znovu do vedení krátce po startu druhé části, kdy se prosadil znovu Formenton. Sparta se dočkala vyrovnání šest minut před koncem normální hrací doby po gólu Horáka.

Tipsport extraliga, 33. kolo: BK Mladá Boleslav – Rytíři Kladno
Plekanec vyhlíží play off. Jágr si ani přes 118 kilo cukroví neodpustí

Pětiminutové prodloužení vítězný gól nepřineslo, zápas tak musel do nájezdů. Kováře překonali Bürgler a Pestoni, na straně Sparty uspěl jen Erik Thorell. Sparťané se tak třetího triumfu na Spengler Cupu nedočkali.

„Turnaj se nám povedl. Kdyby nám to před turnajem někdo řekl, určitě bychom finále brali. Škoda, že se nám zase nepovedly nájezdy, které jsou trošku loterie. Byli v nich lepší, ale doufám, že si výkony ze Spengleru přeneseme do extraligy a finále vyhrajeme u nás," řekl k finálovému zápasu i turnaji celkově sparťanský kapitán Michal Řepík.

Pavel Musil
Musil nechtěl po kolapsu diváka na trestnou. Snad je v pořádku, přál si

Zasloužený oddych? Zapomeňte! Už za tři dny čeká Spartu extraligový zápas s Českými Budějovicemi. „Doufám, že nás čeká aspoň jeden den oddechu. Vrátíme se zpátky, potrénujeme a připravíme se na těžké Budějovice. Jak jsem říkal, věřím, že budeme v těchto výkonech pokračovat," dodal.

Sparta Praha - Ambri-Piotta 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Tomášek (Moravčík, Tomek), 54. Horák (E. Thorell, M. Jandus) - 6. Formenton (Chlapík, M. Špaček), 24. Formenton (Heed), rozhodující nájezd Pestoni. Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Nord - Nyqvist (oba Švéd.), Sormunen (Fin.). Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6247 (vyprodáno).
Sparta: Jakub Kovář - Krutil, Kempný, M. Jandus, Mikliš, Tomek, Moravčík, Böhm - Řepík, Sobotka, Forman - Tomášek, Horák, E. Thorell - Safin, D. Vitouch, Buchtele - Dvořáček, G. Thorell, Konečný - Přibyl. Trenéři: Hořava a Wallson.