Od nové sezony povede v Mostě druholigové áčko společně s parťákem Jindřichem Kotrlou. Jak námluvy se známým trenérem a kapitánem ze zlatého Nagana probíhaly?

„Znám Vláďu roky a teď byl bez angažmá, a tak jsme toho využili a oslovili ho. Má obrovské sportovní zkušenosti, stále má hokej rád. Tak jsme chvíli jednali a nakonec jsme si plácli,“ řekl předseda Mosteckých Lvů Lukáš Bednařík, sám bývalý hokejista.

Trenér reprezentace Radim Rulík
Rulík nominoval pětici finalistů extraligy. Do Brna pozval Voženílka či Sedláka

Ten zároveň potvrdil, že angažováním zkušeného trenéra Most rozhodně finančně nevykrvácí. „Jsou to nesmysly, které se hojně objevovaly na sociálních sítích v různých diskuzích. Vladimír Růžička má u nás standardní smlouvu na druhou ligu,“ dodal Bednařík.

Trenér Vladimír Růžička na víkendovém turnaji mládeže v Mostě. Hned si osahal zdejší hráčkou lavičku.Trenér Vladimír Růžička na víkendovém turnaji mládeže v Mostě. Hned si osahal zdejší hráčkou lavičku.Zdroj: Deník/Edvard D. Beneš

Mostecký klub si od zkušeného trenéra, který působil i u národního týmu, slibuje zase posun. Ano, je možné, že Růžičkovi třeba přijde během sezony lukrativnější nabídka.

Hokejisté Kladna se stejně jako ve dvou předchozích případech udrželi v nejvyšší domácí soutěži
Baráž o extraligu? Zbytečná kladenská formalita. Nedává to moc smysl, říká Málek

„Chceme, aby u nás působil déle než měsíc nebo dva, aby práce byla koncepční. Nicméně, kdyby Vláďovi přišla opravdu neodolatelná nabídka, tak bychom se domluvili,“ popsal předseda mosteckého klubu.

Růžička bude mít s Kotrlou v Mostě přesah i do mládežnické složky. Kotrla se zaměří na dorost, Růžička na juniorku. Na zápasy ovšem cestovat nebudou, nestíhali by to kombinovat s prvním týmem.

Tady se měl hrát hokej pod širým nebem při Winter Hockey Games. Tribuny a ledová plocha vyrostly ve Špindlerově Mlýně v areálu Svatý Petr.
Hokej pod širým nebem. V Praze na Letné vyroste stadion pro 17 tisíc lidí

Vladimír Růžička přišel do Mostu po nepovedené štaci v bratislavském Slovanu. S druhou hokejovou ligou už má zkušenosti, před Bratislavou vedl krátce ústecký Slovan. Před tím fungoval jako kouč u Kadaně a také v extraligovém Litvínově. S Jindřichem Kotrlou se zná z reprezentačního celku. Potkali se mimo jiné i na MS v roce 2003 - Kotrla hrál, Růžička dělal asistenta Slavomíru Lenerovi.