Namlsaní vítězstvím 3:0 proti Švédsku vstupovali Češi do duelu proti Rusku. Jenže zápas svěřencům trenéra Miloše Říhy nevyšel a prohráli 1:4.

Úvodní třetina nabídla živý a hbitý hokej. Po šancích na obou stranách ledu se vedení ujali Rusové. Alexandr Ovečkin se protáhl kolem mantinelu a předložil gól Kirillovi Kaprizovi.

Česká odpověď přišla záhy. V předbrankovém prostoru se nejlépe zorientoval Michal Řepík, který bekhendem srovnal. Do konce první části už žádná branky nepadla.

Ty přišly až ve druhém dějství. Padaly ovšem jen do české brány. Nejprve se prosadil osamocený Kuzněcov, který proměnil sólo a poté stejný hráč narýsoval parádní přihrávku na Dmitriho Orlova.

Ve třetí třetině padl už jen jeden gól. Do prázdné branky pečetil výhru Ruska kdo jiný než Kuzněcov.

Česko - Rusko 1:4

Třetiny: 1:1, 0:2, 0:1. Branky a nahrávky: 16. Řepík (D. Musil) – 12. Kaprizov (Ovečkin), 28. Kuzněcov (Anisimov), 35. Orlov (Kuzněcov), 58. Kuzněcov (Kaprizov, Ovečkin). Rozhodčí: Harnebring, Holm – Hynek, Svoboda. Diváci: 7 700 (vyprodáno).

Česko: Jakub Kovář – Zámorský, Jeřábek, Rutta, J. Kolář, Kundrátek, J. Krejčík, D. Sklenička, D. Musil – T. Zohorna, Simon, Frolík – Jaškin, Chytil, Palát – H. Zohorna, Jan Kovář, Zaťovič – Řepík, R. Hanzl, D. Kubalík – Fořt.

Rusko: Vasilevskij – Nestěrov, Sergačjov, N. Zajcev, Orlov, Jelesin, Chafizullin, Blažijevskij – Kučerov, Malkin, Grigorenko – Kaprizov, Kuzněcov, Ovečkin – Dadonov, Anisimov, N. Gusev – S. Plotnikov, Andronov, Kovalčuk – Barabanov.

Carlson Hockey Games v brněnské DRFG aréně mezi Českem v bílém a Švédskem.