Nejprve připomenutí, jak na tom Pražané vůbec jsou po sedmi odehraných kolech. Zvládli čtyři výhry a s dvanácti body okupují třetí místo tabulky. Jenže je to právě Sparta, která má odehráno nejvíce duelů ze všech týmů. Plzeň má za sebou šest bitev, tři celky pět, pětice mužstev dokonce čtyři. A třeba takové Brno zatím stihlo pouze dvě utkání. I proto je momentální bronz pro Spartu dost zkreslující.

Pardubice naopak před vynucenou stopkou tápaly, do nové sezony vstoupily dvěma body z čtyř střetnutí. A nebýt nulového Litvínova, společně s Českými Budějovicemi by se Dynamo ocitalo na samotném chvostu.

Všichni začínají od nuly

To je ale pryč, všechny týmy začínají v podstatě od nuly. „Byli jsme v karanténě, pak jsme trénovali jen venku, a nakonec jsme měli soustředění v Polsku. Režimy se střídaly a vrátit se do zápasového rytmu nebude jednoduché,“ přiznává pardubický obránce Jan Kolář.

„Polsko nám nevadilo, horší bylo, že se nemohlo hrát. Jsme nadšení, že se extraliga zase rozjíždí, snad se nám vyplatí naše poctivé trénování,“ připomněl třiatřicetiletý bek Dynama.

Sobotní zápas v O2 Aréně proběhne samozřejmě bez diváků, úvodní buly bude vhozeno už ve 13.30. Hned v pondělí pak na Spartu čeká výlet do Zlína. Na scénu jde dnes v rámci dohrávaných kol osmička mužstev, v pondělí pak naskočí do akce všech čtrnáct mančaftů.