Hockeytown. Pardubice s tímto pojmenováním v letošní sezoně zavalují sociální sítě či billboady a daří se jim ukazovat klub v tom nejlepším světle. I když třeba odchod Václava Varadi zanechal hořkou pachuť, tak Marek Zadina dokázal dát se svými kolegy i hráči povedenými výkony zapomenout na tuhle "aférku". O tom, že Pardubice jsou městem hokeje značí i fakt že vyjma Sparty, která sídlí v Praze, mají největší návštěvnost v republice.

Pojďme si ale ukázat čísla. Na Dynamo v průměru v letošní sezoně doma chodí 9399 lidí, což je o 352 víc než v minulém ročníku. Pro porovnání si můžeme přiložit i data ze sezon před covidem, kdy na Dynamo v průměru chodilo "jen" kolem sedmi a půl tisíce fanoušků.

Průměrná domácí návštěvnost: Tipsport extraliga 2023/2024

1. Sparta Praha (11290)
2. Pardubice (9399)
3. Kometa Brno (6806)
4. České Budějovice (6109)

Zlepšené výkony, líbivý marketing a zvučná jména v sestavě tedy přinesly zlepšená čísla. Výsledkem těchto skvělých čísel je i obrovský plán Petra Dědka, který již má schválenou změnu v územním plánu a téměř nic tak už nebrání stavbě nové multifunkční arény.

Věrnost pardubických fanoušků lze dokázat i návštěvností na posledním zápase. Do Pardubic přijela Plzeň, která rozhodně není největším lákadlem pro diváky, v sestavě domácích chyběl Martin Kaut nebo Lukáš Sedlák a střetnutí se odehrálo v úterý. I přes všechny tyhle překážky přišlo na souboj Dynama s Indiány více než osm tisíc lidí.

Multifunkční aréna v Pardubicích. | Video: HC Dynamo Pardubice

Pochlebovači o pojmenování Hockeytownu sice pochybují, což dokazují i některé příspěvky na sociálních sítí s transparenty z pražské Sparty.

Pardubice i přes vtípky svojí návštěvností opravdu celé České republice dokazují, že jsou tím Hockeytownem, kterým se nazývají, a že fanoušci Dynamo milují. Je jen otázkou, jaká bude návštěvnost, až se dostaví nová hala. Možná diváci na východě Čech trumfnou i ty v Praze…