Pro šestatřicetiletého borce skončila zklamáním v podobě hladké porážky 1:4 v semifinále play-off WSM ligy s Kladnem. Rozčarování bylo takové, že se rozhodl zkusit to jinde a podepsal dvouletou smlouvu s extraligovou Plzní.

Jaká pro vás byla uplynulá sezona?
Nepostoupili jsme, takže neúspěšná.

Zkuste popsat hlavní důvody, proč to takhle dopadlo?
Těžká otázka. Sám ty důvody hledám. Někdo to svádí na partu, jiný zase na špatné trénování. Zaslechl jsem i názory, že jsme měli příliš starý tým a bylo v něm moc hokejistů s velkým jménem. Asi v tom byl od všeho kousek. Už jak se celá sezona táhla, tak tam bylo něco divného. Nehráli jsme nějak atraktivní hokej. Třeba rodina, která chodila na všechny naše zápasy, z něj nadšená nebyla Na druhou stranu se vyhrávalo a udělali jsme přes sto bodů v základní části. Jenže pak to vyústilo v nepovedený závěr sezony.

Byl jste spokojený alespoň s tím, že jste si po dlouhých letech zahrál doma?
Z tohoto pohledu jsem byl spokojený. Narodil se nám třetí kluk. Pro manželku to bylo zase něco jiného. Pomáhal jsem jí a sám jsem se snažil hrát, co nejlíp. Svědomí mám čisté, ale nadšený jsem nebyl.

Dělali vám radost diváci, kteří chodili v opravdu hojném počtu?
To musím říct, že bylo super. Diváci si na nás také někdy zařvali, ale proč by si nezařvali, když jsme někdy předváděli mdlé výkony. Musím říct, že občas není jednoduché hrát proti týmům, které ve WSM lize nastupují. Tak to ale prostě bylo a měli jsme se s tím vypořádat lépe. Proti Kladnu nám to nesedlo. Určitě jsme však nebyli ve všech zápasech o třídu horší. Jen v týmu nebyla síla, která by dokázala utkání otáčet. Jestli jsme nebyli dobře připraveni, to už je další otázka.

Zalitoval jste někdy, že jste se vůbec k návratu do Motoru odhodlal?
To ne. Vždycky jsem se chtěl vrátit domů. Sezona jednoduchá nebyla. Ukázala mi spoustu věcí. Že kvalitní hráči jsou všude. Ale bavilo mě to tady. Na zimák jsem chodil rád. Parta kluků, včetně masérů, tady byla dobrá. Trénovaly tu i moje děti, takže třikrát v týdnu jsem byl na stadionu celý den. Byl jsem tady rád.

Vypadalo to, že kariéru už zakončíte v Budějovicích. Co vás přimělo k tomu, že jste se nakonec rozhodl odejít do Plzně?
Nechtěl jsem si později vyčítat, proč jsem ještě nešel hrát soutěž, ve které o mě je stále zájem. A o které si myslím, že ji mohu hrát. Pokud by příští sezona dopadla stejně jako letošní, tak už bych asi s hokejem skončil. Ale troufnu si říct, že pokud mi vydrží zdraví, tak na extraligu stále mám.

Nezviklal vás ani příchod Václava Prospala na trenérský post?
Venca na postu trenéra, to byl hlavní důvod, proč jsem přemýšlel o tom, jestli přece jen nezůstat. Už jsem byl skoro rozhodnutý, že zůstanu. Nikdo mě nepřemlouval. Bylo to všechno z mé hlavy. Jenže byl o mě také zájem z extraligy a já jsem se takhle rozhodl. Vencovi jsem to zavolal jako prvnímu, aby se to nedozvěděl od někoho jiného.

Byly ve hře i nějaké jiné varianty než Plzeň?
Měl jsem ještě tři další extraligové nabídky, konkrétně je ale jmenovat nebudu.

Co rozhodlo pro Škodovku?
Nechtěl jsem chodit nikam daleko a v Plzni o mě stáli už před rokem. Několikrát mi volal sám majitel klubu Martin Straka. Jdeme tam s celou rodinou, kluci budou chodit do školy v Plzni, a není to zase až tak daleko.

Co očekáváte od nového angažmá?
Plzeň hrála loni výborně a věřím, že na takové výkony dokážeme navázat.

Letní přípravu absolvujete individuálně?
Ano. Chci se dobře připravit. Uvidíme, jak mi to půjde a s kým budu hrát. Snad to bude dobré. A nebo třeba ne a skončím s hokejem úplně.

Berete jako plus, že jsou v klubu také vaši další budějovičtí parťáci Milan Gulaš, nově také Roman Vrablík a v roli ředitele Emil Kristek?
Emila jsem předtím osobně moc neznal. Guli má za sebou parádní sezonu. Pokud bych s ním hrál v útoku, tak jenom doufám, že mu to nebudu moc kazit (úsměv). Věřím však, že dokážeme navázat na výkony, které Plzeň předváděla v minulé sezoně.