Je centrem první formace. Jaroslav Hlinka měl s parťáky Martinem Ručinským a Davidem Výborným v hokejové Spartě být střeleckým tahounem.

Po čtyřech extraligových kolech je ve statistice branek a asistencí u jeho útoku nula. „Nejde nám to, trápíme se,“ říkal bez výmluv zkušený sparťanský forvard.

Nepomohlo by vám roztržení vašeho útoku?

Když to řeknu za sebe, tak nevím, jestli by nám nějaká změna pomohla. Musíme se z toho dostat sami. Nemůžeme čekat, že nám někdo pomůže. I třeba trenér výměnou. Jsme natolik zkušení hráči, abychom se z toho dostali sami.

Čím se to může zlomit?

Nevím. Dá se to změnit spoustou věcí. I maličkostí. Zatím nám tam nespadlo vůbec nic. Není to poprvé, co se nám v kariéře nedaří. Stává se to.

Doléhá na vás nějak ten nepovedený úvod sezony?

To doléhá asi na všechny. Ale nesmíme na to koukat.

Teď musíte hledět na dobrou náladu Slavie po vítězství v derby…

Moc jsme jim dobrou náladu nepokazili. Myslím, že můžou slavit. Byli jasně lepší. My jsme ten zápas prostě nezvládli.

Kde byl ten největší rozdíl mezi vámi a Slavií?

Asi jsme nebyli dost připraveni. Nezvládli jsme úvod. Tedy spíš, nezvládli jsme celý zápas.

Překvapila vás něčím?

Ničím konkrétním nás slávisté nepřekvapili. Hráli to, co jsme od nich očekávali. Akorát my jsme nebyli schopni se jim přizpůsobit v pohybu a nasazení. Tam byl největší rozdíl mezi námi.

Nadechli jste se až ve třetí třetině…

Nechtěli jsme ten zápas složit. Pokusili jsme se dostat zpátky. Ale za stavu nula čtyři je to hrozně těžký. V druhé třetině už jsme se nadechovali, ale přišla zbytečná vyloučení.

Teď vás čeká speciální zápas proti Liberci, kde hraje i váš spoluhráč z Linköpingu Jan Hlaváč. Proběhlo nějaké hecování mezi vámi?

Sázka asi nebude. Nejsme na ně ani jeden. Ale určitě spolu před tím mluvit budeme. Voláme si vlastně skoro každý den. Těžký zápas to bude hlavně pro Honzu. Vrací se na Spartu, kde vyrůstal.