Dokládá to další z anket, kterou vyhlásili v Kanadě. Tentokrát ale nešli až tak daleko do historie. Zatímco žebříček, v němž bodoval Dominik Hašek, zahrnoval období po roce 1967, kdy se rozšířil počet celků NHL na dvanáct, do současnosti, teď šlo o poslední desetiletí.

O výběr se postarala známá kanadská televizní stanice TSN. Úspěch českých brankářů je přitom o to cennější, že v poslední dekádě jich příliš v NHL nepůsobilo. Navzdory tomu zanechali velmi výraznou stopu.

Dominátor opět na špici. Hašek se prosadil mezi nejlepší gólmany v historii NHL

Za každý tým NHL byla vybrána dvojice nejlepších brankářů za uvedené období. A české barvy se prosadily ve Winnipegu, Detroitu a Calgary.

Ve Winnipegu prožil několik úspěšných sezon Ondřej Pavelec, když třeba po téměř dvou desítkách let pomohl Jets do play off. V roce 2017 sice v týmu skončil, ale hokejový novinář TSN Travis Yost jej zařadil do svého výběru jako dvojku za Connora Hellebuycka.

Zdroj: Youtube

I další dva brankáři byli vybráni za dvojky svých týmů. David Rittich těší fanoušky Calgary i v probíhajícím ročníku, který je přerušen kvůli pandemii koronaviru, když ve většině z nejdůležitějších brankářských statistik patří do TOP 10 celé soutěže. Dařilo se mu ale i v ročnících předešlých, a tak jej Yost vybral hned po Miku Smithovi.

Zdroj: Youtube
HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno
Češi bojují o prestižní evropskou cenu. Hlasovat pro Gulaše či Jágra můžete i vy

Třetím do party je pak Petr Mrázek, jenž doplnil svého detroitského parťáka Jimmyho Howarda. Mrázek si za Red Wings zachytal v šesti sezonách a ve dvou okusil i chuť play off. Po letech byl sice vyměněn do Philadelphie, výkony za Detroit mu ale vynesly nominaci do výběru těch nejlepších.

Zdroj: Youtube

Už dříve Yost volil i nejlepší základní pětky jednotlivých týmů. I tam se Češi dokázali prosadit. Mezi nejlepší vybral Radima Vrbatu, Zbyňka Michálka, Jakuba Voráčka, Ondřeje Paláta a Davida Krejčího. 

Dominik Kubalík (uprostřed) slaví jeden ze svých gólů se spoluhráči Jonathanem Toewsem (vlevo) a Patrickem Kanem.
Kubalík v NHL zabodoval. Jeho gól byl vyhlášen nejlepším v sezóně