Ne, tenhle přípravný turnaj se prostě nevydařil. Češi zakončili Channel One Cup s jediným bodem za pražskou prohru s Finskem po nájezdech, po přesunu do ruské metropole nejprve jasně nestačili na domácí sbornou a v neděli dopoledne pak prohráli 2:3 i se Švédskem.

Trenér Filip Pešán tentokrát výrazně promíchal sestavu, ale vstup do zápasu byl opět slaboučký. Soupeř šel do vedení v 6. minutě po zbytečné české ztrátě kotouče a trefě Rydahla do odkryté klece. Další nadějné šance Seveřané naštěstí neproměnili.

Jakub Flek v souboji s ruskou obranou.
Takhle prohrát před olympiádou? Nepřípustné, hřímal v Moskvě naštvaný Pešán

"Ty zápasy vypadají bohužel jako přes kopírák. Začneme trošku ustrašeně, i když dneska jsme tam měli více emocí, více jsme bojovali a více jsme byli v zápase než včera, přesto jsme inkasovali první branku," hodnotil trenér Pešán.

Osamělá dvojice střelců

Národní tým se vzchopil ve druhé dvacetiminutovce. Nejprve v čase 31:09 vyrovnal Milan Gulaš a čtyři minuty poté otočil skóre kapitán Jan Kovář. Není bez zajímavosti, že právě Gulaš s Kovářem byli jedinými českými střelci na turnaji – vstřelili po jedné brance v každém ze tří zápasů.

"Je rozhodně málo, aby se za tři zápasy prosadila jen dvojice hráčů. Od dalších jsme čekali daleko víc," zlobil se trenér Pešán.

Roman Will inkasoval od Daniila Vovčenka.
Pětka od Rusů. Hokejisté se znovu trápili, čekání na první vítězství trvá dál

Spoluhráči se k nim bohužel nepřipojili, byť šancí i tentokrát nebylo málo. Místo aby tak Češi navýšili své vedení, v úvodu třetí třetiny dovolili Švédům jít do početní výhody a vyrovnat. Postaral se o to Bengtsson. Severský nápor sílil a další český faul byl potrestán vítěznou trefou Heeda v čase 54:44. A to bylo vše, na další obrat už Pešánův tým nenašel síly.

"Byť jsme byli pod tlakem Švédů, což se dalo čekat, řešili jsme situace nesmyslně fauly. Tým, který chce vyhrát zápas, se takhle chovat ve třetí třetině nemůže. A my jsme za to byli potrestaní," vadilo Pešánovi.

"Můžu říct, že se stydím za to, že jsme tady neuhráli nic, jediný bod. Možná tomu hokeji nerozumím, ale nevím, co bych vypíchl, že bylo na tomto turnaji z naší strany dobré z naší," nevytáčel se brankář Hrubec.

Česko - Švédsko 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 32. Gulaš (Sobotka, Zámorský), 36. Jan Kovář (Gulaš, A. Nestrašil) – 6. Rydahl (E. Larsson), 45. L. Bengtsson (F. Olofsson), 55. Heed (L. Bengtsson). Rozhodčí: Gofman, Romasko – Goljak, Šalagin (všichni Rusko). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 4 981.

Česko: Š. Hrubec – J. Jeřábek, Šulák, Zámorský, Ščotka, J. Krejčík, D. Musil, Pyrochta – Gulaš, Jan Kovář, Sobotka – M. Řepík, Michael Špaček, A. Nestrašil – Hyka, L. Sedlák, Frolík – M. Kovařčík, Jašek, Flek – A. Musil. Trenér: Pešán.
Švédsko: Hellberg – Hullström, Engsund, L. Bengtsson, Almqvist, Heed, Pilut – Emil Pettersson, Holmberg, O. Lindberg – Strömwall, F. Olofsson, Wedin – Timashov, Linus Johansson, Brännström – E. Larsson, J. de La Rose, Rydahl. Trenér: Garpenlöv.