Každý zápas je důležitý, ale tenhle byl pro Buffalo tím nejdůležitějším v dosavadním průběhu sezony. Ve čtvrtfinálové sérii prohrávali Sabres s New Jersey Devils 2:3 na zápasy a nezbývalo jim nic jiného než zvítězit.

Z konečného skóre by se dalo usuzovat, že se hrál opatrný hokej, nicméně nebylo tomu tak. Oba gólmani, jak Dominik Hašek, tak další budoucí gólmanská legenda Martin Brodeur v bráně Devils, se měli co ohánět.

Ale „Dominátor“ přece jen o dost víc. V základní hrací době šlo na českého brankáře jednatřicet střeleckých pokusů, devětadvacetiletý rodák z Pardubic ale za svá záda nepustil ani jeden. Jenže Brodeur taky ne.

Za bezbrankového stavu se šlo do prodloužení. To ale ještě nikdo v aréně netušil, že je přede všemi ještě v podstatě víc než druhé utkání.

Rozhodnutí totiž padlo až ve čtvrtém prodloužení. V nastaveném čase zažil Hašek pořádný kolotoč, celkem se počet střel na něj mířících vyšplhal na sedmdesát, budoucí hrdina z Nagana však nepovolil ani jednou.

V šesté minutě pak vstřelil jedinou branku utkání Hannan a srovnal sérii na 3:3. Sedmý zápas sice nakonec vyhráli Devils, ale Haškův výkon, který někteří odborníci označují dokonce za nejlepší v historii NHL, už nikdo z kronik nejslavnější hokejové soutěže nevymaže.