Národní tým i přes porážku 1:4 předvedl aktivní hru proti Kanadě, povinné vítězství pak uzmul v duelu s Běloruskem, které přehrál 6:1. „S Bělorusy to bylo ze začátku vyrovnané, možná jsme hráli moc nahoru dolů. Pak nám to tam ale napadalo a už jsme si výsledek v klidu pohlídali. S Kanadou jsme neproměnili vyložené šance a udělali zbytečné chyby, první gól zrovna já za bránou,“ mrzí Krejčíka prohraný souboj s Markem Scheifelem před trefou Ryana O´Reillyho.

Roman Červenka z České republiky přijímá gratulaci ke gólu od spoluhráčů (zleva) Jana Rutty, Tomáše Plekance a Romana Horáka.
Důležitá výhra. Češi smetli Bělorusko

Zadák brněnské Komety nastupuje po boku Jakuba Jeřábka ve třetí obraně. „Kuba je kvalitní bek a rozumíme si. Vyhrajeme se a nebude vůbec žádný problém,“ říká Krejčík, který dosud vypálil na branky soupeřů třikrát. „Musím víc střílet, někdy je to z mé strany moc předržené,“ dodává.

V neděli měl český tým volný den, který využil především k regeneraci. „Každý tráví volno po svém. Spousta kluků už tady má rodiny a jsou s nejbližšími. Já jsem zůstal na hotelu, zašlapal si na kole a relaxoval,“ popisuje Krejčík, jehož přítelkyně dorazí v úterý a poté plánuje český bek, že vyrazí i na Eiffelovu věž.

Šampionát je v Paříži zatím trochu ve stínu nedělních voleb francouzského prezidenta. „Asi moc lidí neví, že tady je nějaké mistrovství. Volby jsou teď mnohem zásadnější pro Francouze než hokej,“ sděluje nejproduktivnější muž z mistrovského kádru Komety v play-off, v němž čtyřikrát skóroval a přidal devět asistencí.

Ilustrační foto.
Vražedná kombinace: alkohol a řízení

Se spoluhráči je naopak překvapený z podpory českých fanoušků. „Musím říct, že jsme se tady při zápasech cítili jako doma. Bylo příjemné, když jsme jeli autobusem na utkání a už před bránou na nás čekali fanoušci. Přijelo jich do Paříže docela dost, což je fajn a doufám, že to tak bude pokračovat,“ usmívá se odchovanec pražské Slavie. Na pokoji bydlí s dalším bývalým slávistou brankářem Dominikem Furchem.

V pondělí ve 20.15 čeká české mužstvo další zápas skupiny B proti Finům. „Hrají hodně defenzivně a spoléhají na brejky, bude to vyrovnané. Věřím, že pokud nebudeme ztrácet zbytečně puky na modré čáře, máme velkou šanci,“ dodává Krejčík.