Němec na šampionát nepojede kvůli nedávnému otřesu mozku. „Nároďák je speciální věc a strašně mě lákalo jet do Paříže. Nabídku jsem měl, ale musel jsem se omluvit,“ povídal třiatřicetiletý zadák.

Problémy má od zákroku hradeckého útočníka Bedřicha Köhlera v šestém utkání semifinálové série extraligy. Důrazný forvard Mountfieldu Němce atakoval u mantinelu. Brněnský bek vynechal první dva finálové zápasy v Liberci, do domácích finálových bitev už naskočil, a tak trochu utekl lékařům na led. „Tři dny po utkání jsem ležel v nemocnici úplně mimo. Podle doktorů jsem měl být tři týdny mimo hru,“ prozradil Němec, jenž kvůli otřesu krotil i oslavy extraligového titulu brněnské Komety.


V play-off si připsal ve dvanácti zápasech šest bodů za tři góly a tři asistence. Další body v národním týmu zatím nepřidá. „V pátek jsem mluvil s Pepou Jandačem, že mám sice strašnou chuť jet na nároďák, ale nejsem jsem si jistý, že šampionát zvládnu. Necítím se úplně fit,“ pokrčil rameny Němec, kterého v sobotu nadchla atmosféra na Zelném trhu při oslavách triumfu.

Z kádru Komety má ještě trenér Josef Jandač zájem o beka Jakuba Krejčíka a útočníka Martina Erata. Oba si teprve s koučem národního týmu promluví.

 ROZHOVOR S ONDŘEJEM NĚMCEM NAJDETE V PONDĚLNÍM VYDÁNÍ DENÍKU ROVNOST.