Bývalému hráči pražské Slavie a Bostonu se stal osudným souboj s obráncem Hurricanes Justinem Faulkem za brankou Caroliny, po kterém narazil levým kolenem do mantinelu.

Došlo k němu 82 sekund před koncem zápasu. Po ošetření na lavičce musel Sobotkovi do kabiny pomoci spoluhráč Derek Roy, protože nemohl na zraněnou nohu došlápnout.

Bezprostředně po utkání nebyly o Sobotkově stavu zprávy, ještě v sobotu ráno se čekalo na výsledky vyšetření, které ale nedopadlo dobře. Čech byl zařazen na listinu zraněných hráčů s tím, že se za čtyři týdny podrobí další kontrole. Naděje na účast na turnaji v Soči, který se hraje od 12. do 23. února, tak padla a kouč Alois Hadamczik bude muset povolat náhradníka.

Koho? To je otázka. Jiřího Hudlera?

Podle mluvčího svazu Zdeňka Zikmunda zveřejní kouč Alois Hadamczik jméno náhradníka až před odjezdem evropské části mužstva do Soči - tedy ve čtvrtek.

Měl dobrou sezonu

Sobotka si v této sezoně připsal ve 46 zápasech 25 bodů za sedm branek a 18 asistencí. V bilancí účasti na ledě při vstřelených a inkasovaných gólech je se 17 kladnými body v týmu Blues třetí.

Z českých hráčů mají v této statistice lepší bilanci jen Jaromír Jágr z New Jersey (21 plusových bodů), David Krejčí z Bostonu a Ondřej Palát z Tampy Bay (oba 20).

V klubu si cení všestrannosti rodáka z Třebíče, hraje jak přesilovky, tak oslabení. Navíc má v sezoně vynikající úspěšnost 60,9 procenta na vhazování.

Za sedm sezon v NHL nasbíral Sobotka v 366 duelech 115 bodů za 33 tref a 82 přihrávek. Ve 34 utkáních play off si připsal devět bodů za tři přesné zásahy a šest přihrávek.